Mindkét színház több átalakuláson ment át az elmúlt évtizedekben strukturálisan és a finanszírozás tekintetében is, társulatuk is fiatal, hiszen Tatabányán 2014, Budaörsön 2015 óta van állandó társulat. Mindkét város közel esik Budapesthez. Vajon ez mit jelent az ott játszó színészek és meghívott alkotók számára, és honnan érkeznek a nézők? Hogyan tervezik a repertoárt, és hogyan építik a közönséget? Milyen elvárásoknak kell megfelelni, és mi fér bele a kísérletezésbe a vidéki repertoárszínházakban? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a hétfői eseményen.
Berzsenyi Bellaagh Ádám 2008-ban szerzett diplomát Londonban, a University of the Arts, Central Saint Martins College of Art and Design rendező szakán. Ezt követően rendezőként és fordítóként dolgozott Svédországban, Nagy-Britanniában, Magyarországon, Svájcban és az Egyesült Államokban. 2013 óta a Budaörsi Latinovits Színház művészeti vezetője és állandó rendezője, 2018 nyarától a színház igazgatója.
Crespo Rodrigo 1996-ban színész szakon diplomázott a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. 2006-ig a Madách Színház tagja volt, majd a Győri Nemzeti Színházban dolgozott, és 2008-tól játszott a székesfehérvári Vörösmarty Színházban. 2011. január 1. óta vezeti a tatabányai Jászai Mari Színházat.
A beszélgetést ezúttal is Csizmadia Tibor vezeti, aki dolgozott Szolnokon főrendezőként (1985–1988), volt szabadúszó, a Budapesti Kamaraszínház művészeti vezetője (1991–1996) és az egri Gárdonyi Géza Színház igazgató-főrendezője (2001–2011).
A Csináljunk színházat! helyszíne ezúttal is a FUGA – Budapesti Építészeti Központ, a beszélgetés, amely a Papageno Facebook-oldalán élőben is kövehető, a Magyar Színházi Társaság YouTube-csatornáján pedig visszanézhető, október 12-én 17 órakor kezdődik.
Az eseményt a járványügyi előírásoknak megfelelően rendezik meg: a bejáratnál testhőmérsékletet mérnek, a nézőteret távolságtartással alakítják ki, a közönség tagjainak az orrot és a szájat eltakaró maszk viselése kötelező.
A Csináljunk színházat! beszélgetéssorozat az NKA támogatásával jön létre.