Magyar nyertes az Arisztotelész workshopon

Film

Augusztus 11. és szeptember 7. között 5 országból érkezett 16 pályakezdő filmes vett részt az Arisztotelész workshopon Nagyszebenen. Az Arte támogatásával és a Magyar Filmunió közreműködésével megrendezett filmes műhely azzal a szándékkal jött létre 2005-ben, hogy a kreatív dokumentumfilm-készítők új generációját nevelje ki Közép- és Kelet-Európában.
 

csekeeszter_fatamorgana.jpg
Cseke Eszter a film két főszereplőjével

Az anyagi és szellemi támogatást nyújtó hathetes kurzuson készült filmek közül Cseke Eszter Fata Morgana című rendezése kapta meg a fődíjat, amely a film utómunkálatainak biztosítását és promócióját foglalja magában. Cseke Eszter, a Színház- és Filmművészeti Egyetem harmadéves hallgatója, Fekete Ibolya tanítványa; a Fata Morgana az első professzionális körülmények között készített filmje.

 
A 20 perces alkotás főszereplői "hoppon maradt fiatalemberek egy kihalóban lévő román faluban, ahol egyetlen lány maradt eladósorban, de ez sem jelent megoldást..."
 
A műhelymunkát idén is a kreatív dokumentumfilm-készítés elismert személyiségei kísérték figyelemmel: a tutorok között volt Steven Ascher és Jeanne Jordan amerikai független filmes (a Sundance nyertes Troublesome Creek rendezőpárosa), a brit Simon Bruck és az iráni Rafi Pitts.