nagy-ho-ho-horgaszAz országos vetítéseken az elmúlt több mint fél évszázad máig rendkívül népszerű magyar rajzfilmjeiből választhatnak az érdeklődők, mint a János vitéz, a Fehérlófia, a Hófehér, a Macskafogó, a Ludas Matyi és a Vuk, de találkozhatnak az előző évek Rajzfilmünnepeinek nagy sikerével, a Bogyó és Babóca ? 13 új mese című alkotással is. Emellett idén a Kecskemétfilm meséit is levetítik.

A fővárosban a Gozsdu Udvar, Örökmozgó Filmmúzeum, Tabán mozi, Átrium Film-Színház, MiMozink Lurdy ház, MiMozink Óbuda és KEDDshop kínál a családoknak meséket és filmeket. Az Átrium Film-Színház például az anime köré építi programját. A japán rajzfilmek mesterének számító rendező, Miyazki Hayao filmjeiből válogatnak, akiknek műveit idén először vetítik le. A vetített filmek előtt és után, valamint az animéről általában Dobay Ádám kortárs kultúra-kutató tart bevezető, ismertető előadást. A Godzsu udvarban a klasszikus mesékre helyezik a hangsúlyt: előkerül többek között a A nagy ho-ho-horgász, Frakk, a macskák réme, Kukori és Kotkoda, Mazsola és Tádé, Pompom és Vízipók is.

A vidéki városok közül Balassagyarmat, Balatonfüred, Békéscsaba, Budaörs, Budapest, Cegléd, Debrecen, Dunaföldvár, Dunaújváros, Eger, Gödöllő, Gyöngyös, Győr, Gyula, Hévíz, Hódmezővásárhely, Kazincbarcika, Kecskemét, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Orosháza, Pápa, Salgótarján, Sárospatak, Sopron, Szarvas, Szeged, Szentendre, Szerencs, Székesfehérvár, Szigetszentmiklós, Szolnok, Szombathely, Tapolca, valamint Tatabánya csatlakozott a kezdeményezéshez.

Számos helyszínen a filmvetítés mellett kapcsolódó programok is várják a látogatókat: Orosházán például a Táncsics Gimnáziumban működő filmstúdió vezető pedagógusa és tagjai segítségével a gyerekek bepillantást nyerhetnek a filmkészítés rejtelmeibe, Gödöllőn pedig Richly Zsolt grafikusművész alkotásaiból nyílik kiállítás, valamint a napközben zajló rajzpályázaton mozijegyet nyerhetnek a családok.