A Pécs-Szeged-Temesvár FolkHíd Néptáncfesztivál az Európa Kulturális Fővárosa program jegyében kívánja összekapcsolni Pécset a két délvidéki partnervárossal. Az összefogás keretében olyan rendezvénysorozat valósul meg, melyben az esemény résztvevői városról városra vándorolva mutatják be különleges népművészetüket a közönségnek. A Pécsi Szabadtéri Játékok szervezésében idén második ízben megvalósuló program helyszíne ezúttal a korábbi Káptalan utcai szabadtéri színpad helyett a dóm előtti Sétatér lesz.
A fesztiválon bemutatkozó gárda igazán vérpezsdítő műsort ígér: déli szomszédaink közül Szerbia képviselteti magát, kissé távolabbról görög és török táncosok lépnek színpadra, a legnagyobb egzotikumot pedig a Costa Ricából érkező csapat jelenti majd. Az előadásukban megjelenő igazi déli temperamentum különleges estéket tartogat 19-20-21-én.
A külföldiekhez természetesen hazai együttesek is csatlakoznak - a Szeged Táncegyüttes, valamint Pécsről a Leőwey és a Mecsek Táncegyüttes reprezentálja a vendéglátó ország kultúráját. Az első két napon hét órakor, a szombati zárógálán pedig kilenckor kezdődik a program, a másfél órás bemutatók után azonban a színpadról a sétatéri kövezetre költözik a tánc, ahol már a közönségnek is lehetősége lesz elvegyülni a nemzetközi kavalkádban.
Június 22-én a néptáncosok átadják a terepet, a Sétatér azonban egész hétvégére a folklóré marad. Már 21-én megkezdődik a Pécsi Folknapok Nemzetközi Népzenei Fesztivál, amely a Kárpát-medence zenei örökségén túl történeti érdekességekkel és távoli népek muzsikájával is szolgál.
A Pécsi Folknapok rendezvényei felvonultatják a hazai és határon túli magyarság, valamint a Kárpát-medencében élő nemzetiségek vokális és hangszeres népzenéjének legszínvonalasabb tolmácsolóit, s emellett lehetőséget nyújtanak más európai népek és távolabbi kultúrák zenei tradícióinak megismerésére is. A fesztiválon évről-évre bemutatkoznak az autentikus népzene még élő, "adatközlő" képviselői, s azok a nagy múltú vagy fiatalabb együttesek és szólisták, akik az általuk kitaposott ösvényen váltak a zenei folklór elismert előadóivá. Az autentikus irányzat mellett a Folknapok teret nyit a népzenei feldolgozásokat, ill. világzenét játszó zenekarok számára is.
Ebben az évben igen távoli vidékekről (Kínából és Oroszország Urálon túli vidékéről) érkező együttesek és szólisták is bemutatkoznak, fellép a Barboncás Társulat, Bognár Szilvia és együttese, a Carmina Danubiana, a Cheinesh (Altáj, Oroszország), Czigány Tamás és Bergics András, Erdal Salikoglu és Kobzos Kiss Tamás (Törökország-Budapest), az Estampie (Németország), a Gu-Feng együttes (Kína), a Simply English, a Szélkiáltó együttes, a Teskó, a Vizin zenekar és a Zengő együttes.