Ebben az évben a csapat egy állattemetőt tárt fel, ahol 17 kutya és macska maradványait azonosították. Ezenfelül a kikötőben hajódeszkákat és egyéb, tengeri kereskedelemmel összefüggő tárgyakat találtak, valamint a kora római korból származó szemétdomboon kincsek is előkerültek. A korábbi ásatások is hasonló leleteket eredményeztek: indiai eredetű kerámiák és gyöngyök, valamint libanoni cédrusfából készült deszkák, vagy egy Indiából importált, borsszemekkel töltött kancsó is feltárásra keültek.
A régészek számos, egyes vallásokkal illetve kultuszokkal összefüggő leletet ástak ki, valamint a városban 12 beszélt nyelv nyomait is meglelték, amelyek közül egyet még mindig nem azonosítottak. A felszínre került papirusztöredékek az élet számos területéről szolgáltattak információt, a személyes levelektől egészen az adás-vételi szerződésekig.
Bereniké kikötővárosa Egyiptom keleti sivatagának szélén, és a Vörös-tenger nyugati partján feküdt és az egyik legfontosabb kereskedelmi kikötő volt az ókori Európa, az Arab-félsziget és India közötti kereskedelemben. A település az i. e. 3. századtól kezdődően a térség egyik gazdasági központjává vált.