Az április 9-től 30-ig megrendezendő Futurspektiv - Új flamand mesterek című fesztivál valóban izgalmas, színekben gazdag összművészeti kavalkáddal várja a magyar közönséget. Ahogy arról André Hebbelinck a Flamand Kormány Magyarországi Képviseletének nevében beszámolt: a fesztivál nem annyira az otthoni történéseket, sokkal inkább a kultúrák közti találkozási pontokat, a párbeszéd lehetőségét tartja szem előtt. Hozzátette: Genthez, Antwerpenhez és Brüsszelhez hasonlóan Budapest is olyan jelentős kulturális identitással rendelkező város, amely nem visszafelé gondolkodik, hanem előretekint, a fesztivál pedig ennek jegyében igyekszik elkerülni a klisékben való gondolkodást.
A képviselő kiemelte azt a flamandokra jellemző attitűdöt, amely szerint "vagy nagyon lassan, vagy nagyon gyorsan történnek az események, a kettő közt pedig nincs semmi" - ez pedig jól tetten érhető a rendezvénysorozat előadásain is. A Kopergietery társulatának Rohanás című, a Millenáris Fogadóban látható darabja például éppen az egyik végletet példázza, amelyben huszonegy fiú és férfi dinamikus, akrobatikus energiabombájának lehetünk tanúi. "Egyik esemény sem száz százalékig flamand, butaság lenne azt mondani, hogy ez a flamand kultúra" - hangsúlyozta André Hebbelinck a fesztivál sokszínűségét. Ezt a fajta sokrétűséget képviseli az Ahoar zenekar összetétele és repertoárja is, amely két európai és két iraki zenész rendkívül kreatív, a komolyzene, jazz és közel-keleti zene harmonikus fúzióját megvalósító együttműködésével kápráztatja majd el a magyar közönséget.
Hasonlóan dinamikus koncertélményre számíthatnak azok, akik a csak "kultúrnomádként" aposztrofált Zita Swoon zenekart választják: koncertjeiken a blues, a népzene, sőt a nyolcvanas évek diszkózenéje is helyet kap. Az elektronikusabb vonal kedvelői a Shameboy-ra és a The Subs-ra pöröghetnek az A38-on, a nyugodtabb kikapcsolódásra vágyó komolyzene-szerelmesek pedig a Collegium Vocale Gent Händel-koncertjén élvezhetik a Brockes-passió éteri dallamait.
A képzőművészeti ínyencségek iránt olthatatlan vágyat érzők az Ernst Múzeumban az emlékezetet a legkülönbözőbb aspektusokból körüljáró kiállításon tekinthetnek be a flamand kultúra egyik különleges szegletébe, de a tánc- és irodalomkedvelők sem maradnak program nélkül. "Mi flamandok néha túl hosszan merengünk a világ dolgain, de ez előbb-utóbb mindig egy hatalmas buliban végződik" - áll a Flamand Kormány Magyarországi Képviseletének üdvözletében, amely érzékletesen vetíti előre az április 9-30-ig Budapest legnépszerűbb kulturális színterein szétáradó flamand szellem pezsgését.