A színésznő a Szabadkai Népszínház Az Iglic című előadásának címszerepében nyújtott alakításával érdemelte ki az elismerést. A Caryl Churchill szövege alapján készült előadást Siflis Anna rendezte.
Az Iglic felnőtteknek szóló tündérmese, amely egy miénkkel párhuzamos világról szól, amelyet furcsa lények, alakváltók, tündérek és koboldok laknak. Az Iglic is egy ilyen lény, amely különböző alakokat vesz fel, hogy tartozzon végre valakihez, hiszen nem vágyik másra, csak szeretetre.
G. Erdélyi Hermina a próbafolyamattal kapcsolatban korábban a szabadkai Pannon RTV-nek elmondta: érdekes folyamat volt megfejteni az Iglic céljait, a szöveg nyelvi bravúrjait, végül ezeket igyekezett a néző számára is érthetővé tenni.
A Pataki-gyűrűt az előző évadban nyújtott legkiemelkedőbb színészi alakításért ítéli oda a zsűri, és a délvidéki magyar színjátszás napján adják át. A pecsétgyűrű mellé pénzjutalom is jár.
A délvidéki magyar színjátszás napját október 29-én tartják annak emlékére, hogy 1945-ben ezen a napon mutatták be a színház első darabját, Balázs Béla Boszorkánytáncát Pataki Lászlónak, a szabadkai Népszínház alapító tagjának rendezésében.
G. Erdélyi Hermina Szabadkán született. 1991-től 1995-ig az Újvidéki Művészeti Egyetem hallgatója volt. A diploma megszerzése után több független színházi csoporttal dolgozott Szabadkán, Újvidéken, Belgrádban, Szegeden, Budapesten és Krakkóban. 1999-től a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának tagja lett, közben játszott a szabadkai Gyermekszínházban, a Kosztolányi Dezső Színházban, Urbán András Társulatában, valamint a Zentai Magyar Kamaraszínház előadásaiban is. Több alkalommal ismerték el a Kisvárdai Határon Túli Színházak, később Magyar Színházak Fesztiválján, illetve díjazták anyaszínházában a közönség és a társulat döntése alapján. 2016-ban Sterija-díjat kapott, 2017-ben Jászai Mari-díjjal tüntették ki.
A nyitóképen G. Erdélyi Hermina a Pataki Gyűrű díjjal. Fotó: Facebook / Szabadkai Népszínház