Garas Dezső nem vette át a Karinthy-gyűrűt

Egyéb

Garas Dezső a Régi idők focijában

(MTI) - Garas Dezső az MTI-nek kijelentette, hogy Farkasházy Tivadarhoz semmiféle baráti viszony nem fűzi. Mint elmondta, gyakran lépett fel a Rádiókabaréban, és Farkasházy Tivadar szakmai teljesítményét nagyon nagyra tartja. A színművész úgy vélte: valakinek érdekében állhat, hogy lerontsa a Magyar Rádió népszerűségét.

       A Karinthy-gyűrűsök szerdán Such Györgynek, a Magyar Rádió Zrt. elnökének címzett petíciót tettek közzé, amelynek a díjazottak szerint különös aktualitást ad, hogy a Karinthy-gyűrű történetében először Garas Dezső nem vette át a Magyar Rádió díját, tiltakozásul Farkasházy Tivadar elbocsátása ellen. A petíciót Éles István, Fábry Sándor, Kern András, Majláth-Mikes László, Maksa Zoltán, Markos György, Megyesi Gusztáv, Nagy-Bandó András, Nádas György, Litkai Gergely, Sas József és Tóth Tibor jegyzi. A petícióban "furcsállják", hogy a Magyar Rádió leghallgatottabb műsorai szűntek meg, köztük a Kabarécsütörtök, amely évtizedeken keresztül volt az ország lakosságának népszerű műsora. Mint írják, az 1968 óta működő Rádiókabaré műsorideje az új műsorstruktúrában havi 18 óra 20 percről 3 óra 20 percre csökkent. A Petőfi rádión a kabaréműsorok teljesen megszűntek. Hozzáteszik: a Kossuthon változott az adásidő és az ismétlési rendszer, ennek következtében a régi hallgatók elvesztése is valószínűsíthető.
       Megjegyzik, hogy Farkasházy Tivadar elbocsátásával az egész műsornak egyetlen adásszerkesztője maradt, így tehetségkutatásra, az új szerzők kinevelésére aligha marad erő és emberi erőforrás. A levélírók szerint az adminisztrációs terhek miatt szinte lehetetlenné vált a műsorkészítés. "Kollégáinkat a több évtizedes munkaviszonyuk után nem köszönetnyilvánítással, hanem minősíthetetlen, megalázó módon bocsátották el" - olvasható a levélben. Mint írják, a Rádiókabaréval kapcsolatos döntések során véleményüket, de a szerkesztőség véleményét sem vették figyelembe, szakmaiatlan döntések sorával törekedtek a műfaj ellehetetlenítésére, szembemenve az ésszerű gazdálkodás és műsorpolitika minden szabályával. A levél írói arra kérik a rádió vezetőségét, hogy vizsgálják felül korábbi álláspontjukat, és "valóban az ésszerűség alapján" hozzák meg döntésüket.
Korábban: