Magyarország a 2010-es világkiállításon 1000 négyzetméteres területen történő megjelenésére összesen hárommilliárd forintot fordít, ebből félmilliárdot a pavilon megvalósítására.
A zsűri, mivel a tíz beérkezett pályamű egyikét sem tartotta maradéktalan megoldásnak, első díjat nem adott ki. A nyolcmillió forintos második helyezést Lévai Tamás és Harnos László térrel, fénnyel, hangokkal és anyagokkal operáló, a Gömböcöt negatívként megjelenítő tervének ítélte oda a zsűri, illetve javasolta szerződéskötésre. Az elgondolás egyszerűségre törekvő, absztrakt megközelítése a helyszínnek spiritualitást kölcsönöz, ezáltal a magyar pavilont a megnyugvás és szellemi felfrissülés helyszínévé teszi a világkiállítás forgatagában.
Hárommillió forintban és kiemelt megvételben részesült a Városi Tájkép Csoport Tükörpavilon terve (vezető tervezők: Szöllőssy Barbara, Pyka Zsolt; szakági tervezők: Szabó András, Szigyártó Gábor, Karneol-Scheibelheffer Alexa, Oroszi Tibor; munkatársak: Z. Halmágyi Judit, Balajti Zita, László Éva). A kínai vallásban az "élet véreként", a gazdagság és a bőség szimbólumaként értelmezett tükör, valamint a high-tech dominál a pályaműben, és keveredik rendhagyó vizuális élményt adó pavilonná. A terv lényege: játék a vizuális hatásokkal, az emberi aggyal, a fantáziával, a szemfényvesztéssel. A koncepcióban a Gömböcre jellemző homogenitást, valamint mozgásának dinamikáját a tükröződés effektusa jeleníti meg. A tervezők speciális üvegpanelekkel borították az épületet, melyek egy furcsa, végtelen tér érzetét keltik. Sajátos, hogy a speciális burkolóelem a tervezők saját fejlesztése.
Megvételt és kétmillió forintot kapott a ZHJ Építésziroda pályaműve (vezető tervezők: Z. Halmágyi Judit, Balajti Zita, szakági tervezők: Szabó András, Szigyártó Gábor, Karneol-Scheibelheffer Alexa, Oroszi Tibor, munkatársak: Rajnai Csaba, Kőszeghy Flóra, Skaliczki Judit, Szöllőssy Barbara, Pyka Zsolt, László Éva). A Gömböc felületének héjakra bontásával, a terv és a pavilon épülete folytatja a feltalálók matematikai és héjszámítási kísérleteit. A pavilon külseje egy felboncolt, transzformált Gömböc, szétnyílása a benne rejlő gondolatiságot jeleníti meg.