A találkozón - november 13. és 17. között - a résztvevők, Magyarország szinte összes bábszínháza nem díjra hajt, hanem egymás munkáira kíváncsi. A találkozón a magyar bábszínházak bemutatásra szánt előadásaikkal bemutatkozhatnak, emellett felmérhetik jelenlegi helyzetüket és lehetőség lesz a szakmai összegzésre. Az idei találkozón 12 intézményes formában működő, állami finanszírozású bábszínház, 13 magántársulat és egy külföldi bábszínház ad műsort. A programot nézve rengeteg újdonságra, újításra, ötletre számíthatunk. Lesz klasszikus bábos előadás, zenés komédia, maszkos játék, tragikus végű cigánylegenda. Szinte felsorolni is képtelenség, hogy milyen sokszínű ez a paletta, amelyre érdemes odafigyelni.
A kecskeméti fesztivál öt napja alatt három helyszínen folynak majd az előadások, délelőttől késő estig. Bár a rendezvény nem verseny jellegű, szakmai zsűri véleményezi a látottakat. Idén a zsűri elnöke Marek Waszkiel lesz - a Bialystoki Teatr Lalek igazgatója, a zsűri többi tagja pedig Bagossy László rendező, Boráros Szilárd tervező és Hárs Anna dramaturg. A szervezők a beszélgetésre hazai és külföldi szakembereket is várnak, vendégeik lesznek továbbá a határon túli bábszínházak képviselői, nemzetközi fesztiválok szervezői Angliából, Olaszországból, Finnországból, és Szlovákiából.
Ez az ötnapos program kicsit alkalmat ad a hazai helyzet összegzésére is. Jó hír, hogy Magyarországon még mindig több az állami finanszírozású bábszínház, mint Nyugat-Európában, ahol ehhez a műfajhoz, kevesebb szereplővel, a magánszféra teremti meg az anyagi kereteket. Közeli szomszédjainkat tekintve is van alap az összehasonlításra: míg a lengyel és cseh bábművészek több felnőttelőadást tartanak színen és ennek megfelelően az idősebb korosztály is programnak tekinti a bábszínházba járást, addig idehaza a célközönség továbbra is a gyerek.