"Csinnadratta, bum, bum, bum, mélyen tisztelt publikum!" - ez a könyv maga a bohóctréfa, színes és izgalmas, mint a cirkuszi manézs. Bohócok, artisták, bűvészek, állatok és szelídítőik mutatnak be szédítő és mulatságos produkciókat. Dallos Jenő képein tótágast áll a világ. Nem meglepő ez, hiszen karikaturistaként, humoristaként ismerhetjük őt elsősorban, és csak másodsorban könyvillusztrátorként. Ez a "csak" azonban semmiképp sem lekicsinylő, sokkal inkább a ritkaságnak szóló megjegyzés ez esetben, hiszen húsz évet váratott magára az a könyv, amelyben az ő rajzai láthatók. A hetvenes-nyolcvanas években tizenhat önálló kötete jelent meg, köztük több, kifejezetten gyermekeknek szóló könyv is, mint a Tréfás ABC, a Tréfás KRESZ, de rajzolt minikönyveket, mint A madárkereskedő vállalkozása, vagy A háztáji pillangók, és olyan újító megoldások is fűződnek nevéhez, mint az első magyar karikatúrabélyeg 1980-ból.
A Csinnadratta ritka darab attól is, hogy ez egy igazi cirkuszi versantológia. Klasszikus és kortárs költők legszebb cirkuszos versei "díszítik a rajzokat", többek között Apollinaire, Babits Mihály, Csukás István, Kosztolányi Dezső, Lackfi János, Pilinszky János, Romhányi János, Weöres Sándor alkotásai, és így tovább. Talán furcsa, hogy nem a rajzok illusztrálják a költeményeket, de mint Dóka Péter, a kötet felelős szerkesztője beavatott a háttérmunkába, ez pontosan így történt. Dallos Jenő betért a Móra kiadóhoz, és felajánlotta színes, mókás és varázslatos képeit. "Ezt követően hosszasan érlelődött bennünk, kerestük a legjobb megoldást arra, miként rendezzük kötetbe a képeket. Számos szakértővel folytatott konzultációt követően született meg az elhatározás, verses kötetet készítünk" - mondta a szerkesztő.
Dallos Jenő április 13-án, pénteken, éjfél előtt fél órával született. Ennek kapcsán írja azt magáról - egy rövid bemutatkozás keretében, hogy: "a régi öregek szerint az ilyen gyermek vagy szerencsés lesz, vagy bolond. Az irigység nagy kárt tehet benne, ha hagyja magát. A szerencse mellett döntöttem, karikaturista lettem, humorista a foglalkozásom. Ugyanakkor "udvari bolond" is, fricskát mutatok minden visszaélésnek, durvaságnak, nemtelenségnek, szomorúságnak, talán még a halálnak is, akárcsak az egyszeri legény. A humor túlél bennünket."