Egy híján huszadik évadját kezdi a Kolibri

Egyéb

A repertoár megújítását a Szentivánéji álom zenés-bábos mesejáték október eleji bemutatásával kezdi a Kolibri. A 8 éves kortól ajánlott előadásban tündérek, királyok, királynők és szerelmesek kelnek életre a terepasztalon, a színpadon és a vetítővásznon ? Shakespeare szövegére, Mendelssohn zenéjére.
November elejére újabb, a Platform 11+ európai uniós ifjúsági színházi programban készülő darab kerül színpadra: Tasnádi István Cyber Cyrano című drámájában egy kamasz lány saját kudarcait, meg nem élt sikereit kompenzálandó egy internetes közösségi oldalon általa alkotott, kitalált személyek iránt ébreszt szerelmet osztálytársaiban. A középiskolásoknak szóló előadáshoz az internetes szerepjátékok veszélyeire figyelmeztető színházi nevelési foglalkozás kapcsolódik.
 
November 20-án a Kaláka együttes méltán klasszikussá vált dalaira írt történetet mutat be a Kolibri. Az élő zenés Kaláka Bábszínházat a hatévesnél idősebbeknek ajánlják. November 27-én a tavaly bemutatott Kippkopp és Tipptopp története folytatódik a Kolibri Fészekben Kippkopp gyerekei címmel. A csecsemőszínházból már kinőtt, de a gyerekszínházi előadásokhoz még kicsi 2-5 éves korosztálynak készülő zenés asztali bábjátékban a két népszerű gesztenyefigura felnőve családot alapít. A bemutató a tavaly készült Tekergő után a Small Size európai uniós együttműködés második bemutatója lesz.
 
Rasszizmus, svéd szemüvegen át
 
A Kolibri februárban tervezi színpadra állítani a Svédországban élő rendező, Benedek Judit kezdeményezésére készülő darabot, mely a magyarországi romák helyzetét svédek szemüvegén keresztül mutatja be. A rendezőnő az olaszliszkai tragédia után kezdett érdeklődni a romák iránt, többször látogatott el svéd írókkal, színházvezetőkkel nehéz sorsú falvakba az elmúlt évben. Az előadást Stockholmban is játsszák majd. Áprilisra készül el Németh Ákos A webáruház című ifjúsági előadása Perényi Balázs rendezésében. A történetben két kamasz lány tudatmódosító szerek árusításával akar népszerűvé válni iskolatársai körében. A kezdetben inkább csak izgalmas kalandot kereső ?dílerek? azonban nemsokára maguk is függővé válnak, konkurenciaként pedig kivívják a valódi maffiózók rosszallását.
 
Kétnyelvű produkciók
 
Az évad második felében még egy Platform 11+ darab kerül színre: a Kolibri kétnyelvű koprodukciót készít svájci és észt gyerekszínházakkal közösen, melyet a társszínházak is műsorukra tűznek. Szintén tavasszal készül el Fekete, mint az ében címmel a klasszikus Hófehérke-történet kétszereplősre írt modern átdolgozása. A Fészekben a kisiskolásoknak bemutatott adaptációhoz színházpedagógiai foglalkozás is kapcsolódik majd. Végül ugyanennek a korosztálynak tervezik bemutatni Fábri Péter Zsófi és a három rablópandúr című meséjét, amelyben a főhős kislány vezetésével a kétbalkezes rablóbanda fogságba esett állatokat szabadít ki és visszaszerzi a városnak az ellopott erdőt.   
 
Évadnyitó fesztivál

Szeptember 5-én, vasárnap 19. alkalommal rendezi meg évadnyitó fesztiválját a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház. A Jókai téren és a színház épületében megtartott egész napos ingyenes rendezvényre az ország minden tájáról érkeznek társulatok. Itt kezdi meg a szinház az idei bérletek (idén először ifjúsági bérlet is lesz) és jegyek árusítását. 

 
A budapesti színházak közül idén is a Kolibri nyitja meg elsőként kapuit a közönség előtt. A hagyományosan szeptember els? hétvégéjén megrendezett fesztiválon a Kolibri saját produkciói mellett a Tintaló Társulás, a Kereplő Színház, a Figurina Animációs Kisszínpad, a Ciróka Bábszínház, a Ládafia Bábszínház, az ESZME, valamint Sarkadi Bence, és a Kolibri Fesztivál-alapító Kemény Henrik vendégszerepel. Ahogy minden évben, a rendezvényt a Hubai Jen? Zeneiskola Ifjúsági Fúvószenekara nyitja, később pedig a Kolibri Harsona Kvartett játszik az előadások között. Idén is lesz kézműves foglalkozás a gyerekeknek, valamint a fesztivál Michel Indaliról elnevezett díjának átadása után szakmai beszélgetés az érdekl?d? felnőtteknek, szül?knek.