(MTI) - Babóca egy katicakislány, Bogyó egy csigafiú; történeteik eddig 14 mesekönyvben jelentek meg 2004 óta.
M. Tóth Géza, a legjobb rövid animációs film kategóriájában 2008-ban Oscar-díjra jelölt Maestro című alkotás rendezője elmondta: nagyon régóta nem volt olyan szerző a magyar kortárs gyerekirodalomban, aki ír és rajzol is, és valamit eltalált, amit a gyerekek szeretnek. Marék Veronika tudta korábban azt, amit most Bartos Erika, aki rajzaiban egy picit naiv, a finom részletekre rácsodálkozni képes szemléletet és nem az iskolákban tanított sztenderdizált stílust képviseli.
"Ne feledjük el, hogy Bartos Erika igényes, személyesen megélt sztorijaival komoly eladásokat produkál azon a könyvpiacon, amely a gazdaság nehezen működtethető szegmense" - fogalmazott M. Tóth Géza.
Mint mondta, mintegy tíz évvel ezelőtt azzal a szándékkal hozta létre a KEDD Animációs Stúdiót, hogy olyan produkciókat készítsenek, amelyek értéket képviselnek, igényesek. A rendező megjegyezte, hogy óriási hiány van az úgynevezett pre-school, vagyis az iskoláskor előtti gyerekek számára készülő, nem felfokozott tempójú, nem erőszakos, közvetve okító animációs sorozatokra.
"Törvényszerű volt, hogy olyan hangi karaktereket kerestünk a Bogyó és Babóca történetekhez, akik illeszkednek az eredeti vonalba. Így került a sorozatba narrátorként Pogány Judit, aki a magyar animációs szinkronban számtalan ma már klasszikus film, köztük a Vuk és a Pom Pom meséi részese volt. A színművésznő a könyvekben szereplő mintegy negyven figurát egyedül személyesíti meg más-más hangszínnel" - hangsúlyozta M. Tóth Géza.
A sorozat zenéjének elkészítésére a gyerekek körében jelenleg talán a legnépszerűbb zenekart, az Almát kérték fel. Egyedül a főcímdalban van ének, a többi instrumentális zene, részben a régebbi Alma-számok kicsit áthangszerelve, részben új dallamok.
A rendezői feladatokat M. Tóth Géza Krizsanics Antoninnal, a produceri teendőket pedig Péchy Györggyel osztja meg.
A 26 darab, ötperces részre tervezett Bogyó és Babóca-sorozat munkálatai nagyjából féltávnál járnak. Az első hét epizódra a Magyar Mozgókép Közalapítvány biztosított 13 millió forintos állami támogatást, az összköltségvetés 100 millió felett lesz. M. Tóth Géza elmondta, hogy a sorozatot készítő KEDD Animációs Stúdió is beszállt a finanszírozásba, bankkölcsön formájában szintén került pénz a produkcióba, emellett a Bogyó és Babóca webshop (ruhák, játékok, diafilmek, hangoskönyv) jelenthet bevételt.