Kovács Krisztián
A hetvenes évek legnagyobb gyereksztárja kétségkívül Kovács Krisztián volt, aki az évtized elején készített Hahó, Öcsi!-vel és folytatásával, a Hahó, tenger!-rel robbant be a köztudatba, majd többek között a Barátom, Boncával öregbítette hírnevét. Játszott pár tévésorozatban is, olyanokban, mint Az öreg bánya titka vagy a Keménykalap és krumpliorr.
Krisztián gyerekként még Latinovits Zoltánnal is játszhatott együtt az Operett Színházban, A kutya, akit Bozzi úrnak hívtak című darabban. A Vörösmarty Gimnáziumban érettségizett, majd miután a színészkedéssel felhagyott, sokféle munkát kipróbált: a legutóbbi hírek szerint informatikával foglalkozik, számítógépes programokat ír. Minthogy 1965-ben született, már neki magának is van gyereke.
Berkes Gábor
A Keménykalap és krumpliorrban Krisztián karakterének, Kisrecének egyik barátját Berkes Gábor játszotta, akit felnőtt korában zenészként ismert meg a nagyközönség. A nyolcvanas években az Első Emelet tagja volt, majd Geszti Péter együttesében, a Rapülőkben is részt vett, végül saját zenekart alapított Emberek néven. Szerzőként, producerként vagy épp hangmérnökként olyan előadók lemezein is közreműködött, mint Hevesi Tamás, Szulák Andrea vagy a Baby Sisters, emellett számos filmzenét jegyez.
Kovács Róbert
Kovács Róbert még 1987-ben, A világ legrosszabb gyereke címszerepében vált egy ország kedvencévé, majd sokáig a Kölyökidő legismertebb arca volt. Mikor aztán a gyerekszereplők kezdtek nagyobbacskák lenni, a műsor címe Kamaszodó kamaszadóra módosult, de Robi ekkor már inkább a készítési munkálatokban vett részt, ő írta például az egyik nyári film, a Csereszerelem forgatókönyvét.
Érdeklődése aztán a tévétől a színház felé fordult, láthattuk már például a Centrál Színház, a Karinthy Színház vagy a Gózon Gyula Kamaraszínház színpadán. Másik nagy szerelme a tánc, amit már gyerekkorában is bemutatott, az Öcsi, a sztár című zenés-táncos filmben - később koreográfusi tevékenységét is megcsodálhattuk, például a Koltai Róbert rendeze Egy szoknya, egy nadrágban. Robi állandó, civilnek mondható állása is a tánchoz kötődik, a Gór Nagy Mária Színitanodában szteppre és más táncokra oktatja az érdeklődő fiatalokat.
Karsai Veronika
Elég, ha csak annyit mondunk, "Csepke vagyok", és máris megelevenedik a kép a kislányról, aki műcigarettájába szíva egyet, ezzel a mondattal nyitotta meg a Csepke című, pantomimes sorozat minden epizódját. Ő Karsai Veronika, akinek az életútja néhány ponton találkozik Kovács Robiéval: szintén szerepelt az Öcsi, a sztárban, és jelenleg maga is, ha nem is tánccal, de mozgásművészettel foglalkozik.
Veronika a Csepke után szerepelt még jó pár tévéműsorban és színdarabban, például a Telemimben vagy a Devolúcióban, majd megnyerte az 1992-93-as Ki mit tud?-ot színpadi játék kategóriában. Később kitanulta a pantomimes szakma minden csínját-bínját, számos csoportot irányított, például a Rogers reformiskola növendékeiből összeállt Pantomancs formációt. Legismertebb együttese azonban a Melange Pantomimtársulás volt, akikkel például Ionesco A kopasz énekesnő című darabját is színre vitte, a saját rendezésében.
Ábel Anita
Hogy az újabb időkre is kitérjünk, Ábel Anita 1987-től kezdve tizenkét éven át játszotta a Szomszédok Mágenheim Julcsiját, de előtte is láthattuk olyan filmekben, mint A Szeleburdi család vagy a Legyél te is Bonca! Anita a Szomszédok után inkább szinkronszerepekben tűnt fel (Shannen Doherty karakterének például a Beverly Hills 90210-ben és a Bűbájos boszorkákban is kölcsönözte a hangját), majd az RTL Klub reggeli beszélgetős műsorát vezette. 2005-ben átpártolt a közszolgálati tévéhez, egészen pontosan a Krém című műsorhoz, tavaly augusztus óta pedig kislányának szenteli minden idejét.
Spáh Károly és Spáh Dávid
A karakteres ikerpár még később, a Família Kft.-vel jelent meg a képernyőn, majd a sorozat végeztével azonmód el is tűnt a képernyőről. A filmezéssel azonban egyikük sem hagyott fel, csupán átvándorolt a kamera másik oldalára: Dávidnak több sikeres rövidfilm (köztük a San Franciscó-i rövidfilmfesztiválon is díjazott Aqua) fűződik a nevéhez, rendezőasszisztensként pedig az Üvegtigris második részénél is közreműködött.
Károly operatőrként jegyzi a testvére által rendezett filmeket, a közelmúltban pedig részt vett a Kútfejek és a Konyec munkálataiban is. Korábban egy autóbalesetben eltörte a gerincét, és megvolt a veszélye, hogy élete végéig tolószékben kell maradnia, de csodával határos módon felépült sérüléséből. Dávid ennek hatására vállalta el a Fordítva című rövidfilm megrendezését, mely egy kifordított világot mutat, ahol az egészséges emberek kerülnek kisebbségbe és ezzel együtt hátrányos helyzetbe.