Hipp-hopp, jön az új Vuk

Egyéb

 
Dargay Attila Vuk című klasszikus rajzfilmje 1981-ben, vagyis 27 évvel ezelőtt készült. A kétes megítélésű folytatást elvileg már tavaly áprilisban láthatták volna a nézők, de a bemutató időpontja többször tolódott a munkálatok csúszása miatt. Most azonban 30 kópiával a mozikba kerül az alkotás - más kérdés, hogy ennek nem mindenki örül, például maga Dargay sem, aki jogi vonatkozásban sehogy sem tudott megegyezni a producerrel, Gát Györggyel.
 
A Kis Vuk így jóformán csak néhány névben, illetve karakterben egyezik az eredetivel, hangulata, mondanivalója egészen másmilyenre sikeredett. Egy különbség elsőre, a rajzokból kitűnik: az új Vuk már 3D animációval készült, mert ahogy Gát fogalmazott egy interjúban, "ma már nem működik moziban a kétdimenziós animáció, 1000 filmből 999 háromdimenziós". A figuráknak azonban, nem mondhatni, hogy jót tett a váltás: elvesztették korábbi bájukat, inkább kissé ijesztőek lettek.   
Gát ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott a távirati irodának, hogy Dargay a filmjével magasra tette a mércét, a Vuk a magyar filmtörténelem olyan darabja, aminek "megfelelni lehetetlen", ezért kellett más úton elindulniuk. Az új történet abban is más, hogy itt nagyobb szerepet kapnak az emberek, akik már nem csak deréktól lefelé látszanak, és ami fontosabb, nem mind gonoszak. Bár kétségtelenül akadnak köztük azok is, így kerül a klasszikus film hőse, a ma már öreg Vuk egy cirkuszhoz, ahonnan fia, kis Vuk próbálja kiszabadítani.   
 
A Kis Vuk egyébként nemzetközi piacra készül, így a karakterek magyar neveit is olyanokra cserélték, mint Arcadonna vagy Carmella. Az angol verzióban világsztárok adják a figurák hangját (többek között a Harry Potter-filmek főhőse, Daniel Radcliffe is szóba került), de nálunk is jeles színészek, például Gálvölgyi János, Bodrogi Gyula vagy Reviczky Gábor vettek részt a film elkészítésében.