Disney prémiumot ajánlott a törpés poénokért
Walt Disney a Hófehérke és a hét törpével nemcsak a rajzfilmgyártás terén tett újításokat, de a történethez is jócskán hozzátette a magáét azzal, hogy a Grimméknél még teljesen egyforma törpéknek külön-külön személyiséget adott - így született meg Tudor, Vidor, Hapci, Morgó, Szende, Szundi és Kuka figurája. Disney az apró karaktereket a történet mozgatórugóinak és fő humorforrásának tartotta, így állítólag magas pénzjutalmat ígért azoknak az animátoroknak, akik a törpék által elmondható, eljátszatható poénnal álltak elő.
A film többi része is ugyanezzel a lelkesedéssel és alapossággal készült, külön figyelve például a figurák szemének színére: Hófehérke és a törpék szelíd barnát kaptak (kivéve Kukát és Morgót, előbbinek kék, utóbbinak fekete a szeme), a gonosz mostoha és a vadász ellenben fenyegető zöld szemmel néznek a közönségre. A film készítésekor rengeteg állatot is behurcoltak a stúdióba, hogy a viselkedésüket tanulmányozva rajzolják meg a figurák mozgását - egy teknős állítólag ott is ragadt Disneyéknél, és egy "futárszolgálat" feliratú táblácskát kapott a páncéljára.
A világ legjobb animációs filmje
A Hófehérke és a hét törpe a 1937. december 21-i premieren aztán olyan nagyságokat is ámulatba ejtett, mint Marlene Dietrich vagy Charlie Chaplin. A következő évben Walt Disney át is vehette a filmért az Oscar-díjat (amely ezúttal az eredeti nagyságú szobor mellett hét kicsit is jelentett), a Hófehérke és a hét törpe pedig azóta is rendre első (vagy akár egyetlen) rajzfilmként szerepel a világ legjobb filmjeit tömörítő listákon.
Hófehérkét még a diktátor is szerette
Az 1937-ben készült Hófehérke és a hét törpe a filmtörténet első egész estés rajzfilmje volt, amely egy időre megszerezte a legtöbb bevételt hozó amerikai film címét is - hiába jósolta Walt Disney felesége, hogy senki nem fog egy fillért sem fizetni azért, hogy megnézzen egy "törpés filmet". Ezzel ellentétben a filmnek akadt legalább egy olyan rajongója is, akiről soha nem gondolnánk, hogy az efféle alkotásokat kedvelte: Adolf Hitlernek saját kópiája volt a Hófehérke és a hét törpéből, amit a feljegyzések szerint többször megnézett saját vetítőtermében.
Hófehérkét meg akarja öletni mostohaanyja, a gonosz királynő, ám a lány menedéket talál az erdőben, a törpék házában, majd néhány kitérő után rátalál az igaz szerelemre is. A mese - különféle változatokban - egész Európában elterjedt, elsőként a Grimm testvérek jegyezték le az 1800-as évek első felében. Később rengeteg átirat született belőle, többek között Puskin vagy Roald Dahl tollából. A filmes adaptációk sorát sem Disney klasszikusa nyitotta, hisz a Hófehérke és a hét törpéből már 1917-ben készült egy némafilm, és a Betty Boop-rajzfilmek egyik, 1933-as epizódja is a sztorit dolgozta fel.
1. lemez
Walt Disney audiókommentárja (magyar felirattal!)
2. lemez
Hófehérke visszatér - Így kezdődött
A hercegnő és a béka - az első ízelítő
Tiffany Thornton videóklipje Dylan & Cole Sprouse: Blu-Ray a király!
Interaktív játék: Vad futam (magyar nyelven)
Animációs szinkronhangok - Disney évtizedei - Hejhó - Énekelj a filmmel!