Játékkonzolon száz klasszikus irodalmi alkotás

Egyéb

A japán gyártó a HarperCollins kiadó katalógusából jelentet meg egyebek között Shakespeare-, Charles Dickens- és Jane Austen-műveket. A 100 Classic Book Collection című gyűjtemény december 26-tól kapható, egyelőre csak Nagy-Britanniában.
    
A könyvoldalak a készülék két érintőképernyőjén jelennek meg, lapozni ujjmozdulattal lehet. A százkötetes program ára 20 font (6100 forint) körül lesz a The Times szerint. "Vastag könyveket cipelni elég kényelmetlen, ebben az apró készülékben viszont egy egész könyvtárat magával vihet, aki nyaralni megy, vagy naponta ingázik" - mondta a londoni lapnak James Honeywell, a brit Nintendo-képviselet munkatársa. "Az emberek így talán olyan művekbe is beleolvasnak, amelyeket különben soha meg nem vennének."
    
Az e-könyv-olvasók piacán nagy a mozgás idén. A Sony Reader új verziója például szeptemberben jelent meg. 160 kötetnyi anyag fér el rajta, a brit felhasználók a Waterstone könyáruházlánc e-book ajánlatából választhatnak hozzá digitális formátumú könyveket. A nagy rivális az Amazon Kindle nevű készüléke, amelyet a frankfurti könyvvásáron mutattak be. Amerikában már tavaly megjelent, használói több mint 180 ezer cím közül válogathatnak az Amazon-könyváruházban mobilinternet-kapcsolaton keresztül.
    
A Nintendo elektronikus könyvtára ehhez képest jóval kisebb, a készülék viszont nagyjából feleannyiba kerül, mint egy Sony Reader. A Times szerint a fejlesztés jól illik a DS-felhasználói kör szélesítését célzó piaci stratégiába, amelynek keretében megjelentek már például a játékkonzolra szabott főzési tanácsadó és elmeélesítő logikai játék alkalmazások is.
    
Az informatikai, elektronikai óriásvállalatok egyébként egyre nagyobb erővel igyekeznek betörni a könyves szakmába. A Google például októberben 125 millió dollár kifizetésével zárt le egy szerzői jogi eljárást, hogy kereshető formátumban tehessen közzé könyveket az interneten - írja online kiadásában a The Times.