Kecskeméti nemzetközi gyermektalálkozó tizenkettedszer

Egyéb

(MTI) ? Más városok, amelyek gondolnak hasonló programra ? ha nem is épp ilyenre ?, éljenek azzal a lehetőséggel, hogy van egy jól kigondolt, jól működő minta ? hangsúlyozta Halász János, aki elvállalta a Csiperó fesztiválként ismertté vált rendezvény fővédnökségét. Az államtitkár a 22 éves múltra visszatekintő gyermektalálkozó nagy értékének nevezte azt, hogy olyan program, amelyben a diákok és szülők önkéntes alapon segítenek, dolgoznak.
    

? A tartalom is érték, amely nemcsak a kölcsönös vendéglátást jelenti, hanem vendégként egy olyan produkciót kell biztosítani, amely a nemzet valamilyen speciális programját bemutatja ? fogalmazott Halász János.
    
Az államtitkár jelezte: a Nemzeti Erőforrás Minisztérium külön keretből 12 millió forinttal támogatja a fesztivált.
    
Farkas Gábor, az Európa Jövője Egyesület elnöke, a programsorozat elindítója elmondta: ebben az évben várhatóan 20 országból 1500?1800 fiatal érkezik Kecskemétre. Az egyesület elnöke szerint politikai célja is van a találkozónak, mert azt remélik, hogy hozzájárul ahhoz, hogy "szűnjön meg az európai nemzetek között a mai napig érzékelhető "szörnyű feszültség". Farkas Gábor hangsúlyozta: a Csiperó szervezői kiemelt figyelmet fordítanak a határon túli magyar gyerekek meghívására. Elmondta, hogy ebben az évben különleges fellépői is lesznek a rendezvénynek: a Szentegyházi Gyermek-filharmónia 150 fős kórusa és zenekara érkezik három napra Kecskemétre. A Székelyudvarhely és Csíkszereda között található 8 ezres lakosú település kórusa európai turné során érkezik a Csiperó fesztiválra.
    
A kórustagok ellátását, vendéglátását és fellépéseit ? a fesztivál törtében először ? egy diákmenedzsment, a Katona József Gimnázium 15 diákja vállalta. Farkas Gábor kiemelte, a 150 fős csoporttal kapcsolatos minden feladat a diákokra hárul: a kapcsolatfelvétel, utaztatás, szállás, a fellépések koordinálása, a helyi programok szervezése.