Göteborgban ilyenkor nyárközepén az élet csak is a világ-fociról szól. Több mint hetven csapata képviselteti magát. A versenyzők Európa összes országából érkeznek, de jelen vannak itt Észak és Dél-Amerikából, Afrikából és Ázsiából is a fiatalok. Olyan játékosok fordultak itt meg a korábbi években, mint Alan Shearer, Xabi Alonso, Sheyi Adebayor, Ze Roberto vagy éppen Gyepes Gábor.
A városban ilyenkor szinte megáll az élet, focisták villamosoznak a városban hol az egyik, hol a másik meccs helyszínére. A helyszínen 120 füves és 30 műfüves pálya áll a versenyzők rendelkezésére. Az induló csapatok száma is hatalmas, kb. kétezer, az összes versenyző 24 ezer fő. A hatalmas tornához világszínvonalú megnyitó is dukál, s valóban a fiatalok úgy érezhetik magukat, mintha a nagy VB-n lennének. A skandináv kupasorozatok második állomása a göteborgi focitorna. A nyár folyamán először Finnországban találkoznak a csapatok, majd következik Svédország, rögtön utána Dánia, s végül Norvégia. Az északi népek sportszeretetét tükrözi ez az összefogás, hogy nem egymás ellen rendezik meg az utánpótlás kupákat, hanem egymást erősítve, a csapatok szinte a stafétabotot átadva kupáról kupára járnak.
Az idei Gothia Kupán számos magyar csapat is képviselte hazánkat, sőt egy kiemelkedő eredmény is született, az U18-as korcsoportban a Vasas csapata ezüstérmet szerzett. Komoly eredmény ez, bár sokan nem tudnak róla az országban, viszont a kint játszó magyar csapatoknak és edzőiknek örökre szóló élmény és tanulás ez a rangadó.
Egy ilyen nemzetközi kupa minden focista álma. Gyerekként átélni ezt a nagyszabású eseményt pedig örök élmény. Így voltak ezzel a gyerekek is, akik szinte szájtátva nézték a grandiózus Gothia megnyitót, ahol 50 ezer emberrel együtt tapsolhattak felvonuló országuknak, ahol olyan világszínvonalú show-műsort láthattak, mintha a Dél-Afrikában csücsültek volna a foci vb-n. A napi meccsek mellett a gyerekeknek lehetőségük nyílt egy új világgal is megismerkedniük, megtapasztalniuk, hogy milyen egy nemzetközi foci kupán részt venni egy olyan városban, ahol valóban minden csak róluk szól. A meccsek és a küzdelem mellett a gyerekeknek az ismerkedés, a barátkozás is fontos volt. Pont úgy, mint a nagyoknál, itt is voltak polócserék, közös beszélgetések, egy kis angol nyelvgyakorlás. S az élményhez még dicsőség is párosult.