MásKépMás - MásKéppLáss!

Egyéb


magyarnemzetigaleria.gif
 

(MTI) ? A Nemzeti Galéria 2010 októberében nyerte el az 50 millió forintos európai uniós támogatást múzeumpedagógiai programjainak bővítésére, színesítésére ? idézte fel a program szerdai záró sajtótájékoztatóján Sepsey Zsófia projektmenedzser. "Fő célunk, hogy a gyerekekből művészetet kedvelő és értő, a múzeumba később is visszajáró felnőtteket neveljünk" ? fogalmazott az MNG munkatársa. Mint hozzátette, a több mint egy évig tartó projekt során megújult az intézmény múzeumpedagógiai foglalkoztató termének felszerelése, új segédanyagok, interaktív táblára való alkalmazás, új múzeumpedagógiai honlap, valamint különböző korcsoportok számára kialakított társasjátékok készültek.

 
A múzeumpedagógusok, képzőművészek és restaurátorok által tartott programokra Budapesten kívül Sellyéről, Pécsről és Budaörsről érkeztek diákok és óvodások ? emlékeztetett Sepsey Zsófia, megemlítve, hogy a gyerekek térítésmentesen vehettek részt a programokon, sőt útiköltségük és étkezéseik biztosítása is lehetővé vált a támogatásnak köszönhetően.
 
A MásKépMás ? MásKéppLáss! elnevezésű program során a Nemzeti Galéria neves kortárs képzőművészek közreműködésével új tehetséggondozó foglalkozásokat is bevezetett, melyek révén a résztvevők kipróbálták a legfontosabb képzőművészeti technikákat. A hátrányos helyzetű tanulók szociális kompetenciáinak fejlesztését a pályázat keretében kidolgozott művészetterápiás foglalkozások segítették ? mondta el a projektről Sepsey Zsófia.
 
A Festő leszek! havi szakkör például a magyar képzőművészet legjelentősebb mestereinek alkotásain keresztül ösztönözte a 12-18 éves diákok kreativitását, a Ki mit tud a múzeumban? és a Ki mit tud a művészetről? programok során pedig a diákok a magyar képzőművészet legismertebb műalkotásai és az MNG szakemberei segítségével bontakoztathatták ki kreativitásukat.
 
Az általános iskola alsó tagozatosainak személyiségfejlődéséhez, művészeti és kreatív képességeik kibontakoztatásához járult hozzá a Leghíresebb művészeink nyomában témanap-sorozat, míg a Játszva légy művész! témanapok a gyermeki aktivitás, motiváltság ébrentartását és kielégítését, a kompetenciaérzés kialakítását, fenntartását szolgálták az óvodások számára.