Mindent a kéznek is
A Mobileum Magyarországon még kevéssé honos kiállítói szemléletet tükröz. Ennek lényege, hogy a látogatók közvetlen kapcsolatba kerülhessenek a műtárgyakkal, megforgathassák kerekeiket, működés közben tanulmányozhassák azokat. Az interaktív gépcsarnokban - egyfajta műszaki rejtvényként - saját maguk "fedezhetik fel" ősi masináink működésének lényegét. A tárgyak egy másik csoportja múzeumi idegenvezetők, szaktanárok közreműködésével indítható el. A helyszínen megismerhetők a gőzgépek kialakításához vezető jelentősebb fizikai kísérletek és az első gőzgépek másolatai, de számos eredeti és befűthető gőzgép, működtethető modell és makett is rendelkezésre áll.
Teljes gőzzel előre
Híres magyar gyártmányú, illetve a magyar ipar kibontakozásában központi szerepet játszó külföldi gépek képezik a tanulmánytár anyagát. Hangsúlyos helyet kaptak a XIX. század energiatermelését szolgáló különböző gőzgépek, a századforduló évtizedeit fémjelző magyar gyártmányú motorok, valamint a XX. század nagy szivattyú- és turbinafejlesztési időszakainak kiemelkedő példányai, mind-mind működtethető állapotban.
Tanórák a raktárban
A Műszak Múzeum új tanulmánytára különösen alkalmas tanórák lebonyolítása, mert az ott megtartott foglalkozások eredeti környezetben zajlanak, és így akár valódi szakmai gyakorlatot jelenthetnek a résztvevőknek. Az interaktív gépcsarnok nem csak a műszaki tudományok iránt érdeklődőket szolgálja: a fiatalabb korosztályoktól az idősekig élvezetes múzeumlátogatást biztosít az ipari kultúrára fogékonyaknak, akik maguk szeretnék mozgásba hozni letűnt korok gépeit, felfedezni működési mechanizmusukat és fejlődésük érdekes történetét.
Világraszóló magyarok
Az eredeti gyári gépcsarnokok hangulatát idéző terem képet ad a magyar ipar fellegvárainak, többek között a Láng, a Ganz, a Hoffher és Schranz, a Schlick-Nicholson gépgyárak fejlesztési munkáiról is. Akik pedig a nagy műszaki elődök iránt érdeklődnek, itt megtalálhatják többek között Bánki Donát, Csonka János, Jendrassik György a maga idejében világszenzációként emlegetett találmányainak első példányait.
Gyerekprogram és sztárparádé
Az Országos Műszaki Múzeum új állandó kiállítását a Múzeumok Éjszakáján, június 21-én 18:00-kor nyitják meg, de a gyerekeket már 14:00 órától várják ingyenes ugrálóvárral, Makám koncerttel, kreatív műhellyel, fizikai kísérletekkel és előadásokkal. Magát a Mobiluemot Fábry Sándor adja át a Múzeum tárgyaiból válogatott alkalmi Dizájn Centerével.