Rajzkiállításon Európa: amilyennek a kínai gyerekek látják

Egyéb

 
(MTI) - A művek elkészítésére több mint három hónap állt rendelkezésre, s végül az ország tizenegy tartományából, illetve területéről, így Hongkongból és Makaóból is érkeztek rajzok. Mi több, számos európai országból származó, Kínában élő gyerek is csatlakozott a felhíváshoz. Így brit, norvég, ír, svájci és magyar is volt köztük - mondta el Nagy Gábor kulturális tanácsos Pekingben.
    
A rajzokon és festményeken felismerhetők az európai nevezetes épületek, például az Eiffel-torony, a Colosseum, a pisai ferdetorony, vagy a londoni Big Ben. Megfestették a hollandiai szélmalmokat is a tulipánokkal, sok európai nemzet zászlóit, keresztény templomokat, tájakat és valakinek még a Vajdahunyad vára és a magyar Szent Korona is eszébe jutott.
    
A hatalmas mennyiségű színes alkotást bemutató tárlat megnyitó ünnepségén az alkotók egy része és szüleik vettek részt, körülbelül háromszázan. A gyerekek eleinte játékosan az Európai Unióval kapcsolatos alapkérdésekre válaszolhattak, kisebb ajándékokért, majd meghallgatták Kusai Sándor nagykövetet, aki Antoine de Saint-Exupéry művéből, A kis hercegből származó idézetre építve, a barátságról beszélt nekik.
    
Mivel a rendezvény kiállítói a dél-kínai Kuangtungtól (Guangdong) az északkelet-kínai Hejlungcsiang (Heilongjiang) tartományig sok iskolából származnak, a pekingi megnyitóra a többség nem jöhetett el, de emléklapjaikat, díjaikat ők is megkapják. A rendezők korosztályi kategóriánként több első, második és harmadik helyezettet hirdettek.
    
A pekingi magyar nagykövetség EU-elnökségi záró kulturális rendezvényét az Európai Unió delegációjával közösen, a kínai kulturális tárcával együttműködve, a World-China többnyelvű magazin bonyolításában rendezté