A Pozsonyi Pagony könyvesbolt szombat délelőtt is tömve van, elsősorban anyukákkal és gyerekekkel, akik jórésze a bolt egyik csücskében kialakított, hatalmas, manólakta fával elválasztott mesesarokban kézműveskedik. Az apropó a Pagony Kiadó által megjelentett kiadvány, Török Szilvi friss könyve, az Állatfa, mely a szerencsés módon egyre inkább itthon is népszerűvé váló, művészi igényű képeskönyvek közül való. Az asztal körül a másfél-négy éves gyerekek színes, geometriai formákat, köröket, háromszögeket ragasztgatnak a szüleik segítségével, hogy végül egész állatsereglettel térjenek haza. Demény Eszter, a Pozsonyi Pagony könyvesbolt egyik alapítója elmeséli, hogy már 2001-es indulásuk óta kialakult, hogy gyerekprogramokat is tartanak a boltban, hétközben a fix programok, mint az angol vagy a zeneovi vannak műsoron, hétvégénként pedig jöhetnek az ilyen, még különlegesebb rendezvények: " A gyerekeket egy klasszikus könyvbemutatóval nem lehet lekötni, így megpróbáljuk őket jobban bevonni, akár játszóházzal is összekötve az eseményt. A minimális szöveget használó, de annál pompásabb, karakteresebb képi világú Állatfában az állatok geometrikus formákból állnak össze, háromszögfejű malacka bólogat már a címlapról is. Török Szilvi, a könyv illusztrátora és szerzője bemutatja az eredeti, sajátos humorú, virgonc figurákat:
"Számítógéppel tervezem a grafikákat, de az volt a célom, hogy olyan egyszerű formákat használjak, hogy a gyerekek is ki tudják vágni, össze tudják rakni az állatokat, ahogy most itt, ezen a foglalkozáson. Különben rajzfilmeket csinálok, így különlegességképpen elkészítettem ennek a könyvnek az animációs változatát is, amit a www.mese.tv -n lehet megnézni, ott megmozdulnak az állatok, sőt, meg is szólalnak: a három gyermekem közül a két nagyobb, Koppány és Manka bégetnek, brummognak, hápognak helyettük. A gyerekeim segítettek a könyv tesztelésében is, egyrészt, hogy felismerhetők-e az állatok, másrészt - mivel az Állatfában az állatok családfáját mutatom be - azt is végigvették, hogy ki kinek felel meg a családban.
Rövidesen az is kiderül, hogy Török Szilvinek jó pár rövid animációs filmje van már, gyerekeknek és felnőtteknek szóló egyaránt. A Sesame Street nemzetközi pályázatán, ahol ellentétpárokra épülő ötleteket vártak, egy kis teknős kalandjairól készített filmet, Gyors-Lassú címen, a Kolompos Együttes Én elmentem a vásárba... és Gryllus Vilmos Bicikli című dalához is készített rövid animációs filmeket, a www.vargadigital.com oldalon pedig a felnőtteknek szóló munkáiba is bele lehet nézni, mint a Taste of snow videoklipbe, ami a Zagarnak készült, vagy az egészen ragyogó, eredeti és szellemes, Prücsök inkognitóban című filmecskébe, ami az animációs rendező kismamaságának kalandos történetéről szól, megmozgatott, rajzokkal kiegészített, humoros fotómontázsokkal. A további terveiről faggatva kiderül, hogy éppen a táskájában lapul néhány gyönyörű könyvterv a színekről, és tervezi egy mesterségekkel kapcsolatos képeskönyv megjelentetését is, melyben a gyerekek megismerhetnék a régi szakmákat.
" Annak idején eredetileg kiadót szerettünk volna alapítani, de valahogy lebeszéltek minket, így jött a bolt ötlete. De aztán besétált hozzánk Marék Veronika, aki akkoriban kezdte el újra kiadni a Kipp-Kopp sorozatot magánkiadásban, és természetesen adódott, hogy a Boribont pedig mi adjuk ki - azóta is ez az egyik legsikeresebb sorozatunk. Bartos Erika a Bogyó és Babócával szintén a kezdetekkor érkezett, ő a másik nagy húzónév nálunk. De igazán akkortól eredeztetjük a kiadóvá válásunkat, amikor 2005-ben kijöttünk a Friss tinta versantológiával, ami nagy szakmai és közönségsikert aratott, azóta már 10.000 fölötti eladott példánynál járunk. Persze, a Csodaceruzával eléggé egy húron pendülünk, mi is a mai magyar szerzőket pártoljuk leginkább. Az Imbusz mestert azért szeretjük nagyon, mert végre ez egy fiúknak szóló könyv, nem tündérkés, nem királylányos. Nagyon örülünk, hogy Czigány Zoltán: Csoda és Kósza című könyve IBBY-díjas lett, büszkék vagyunk Berg Judit sikerére, aki most indít új sorozatot nálunk, a Lámpalány szerzőjének, Finy Petrának is kijövünk egy új könyvével, és Török Szilvi könyveire is nagyon számítunk. De azt mindenképpen tudni kell, hogy egy-egy új szerzőnek legalább 2-3 év kell, míg befut, míg megismerik, megszeretik az olvasók."