Szurit kap Réka

Egyéb

Oltás és influenza
 

"Egyre több gyerek betegszik meg az oviban. Lázasak, fáj a torkuk és nagyon gyengének érzik magukat. Influenzajárvány van - mondják a felnőttek". Ezzel a drámai fordulattal indul a Réka és az influenza című kötet, ami kétségtelenül ijesztően hangzik, ám jön Spatula doktor néni, és elmeséli Rékának meg a többi ovisnak, hogy mit tehetnek ellene. A Réka meséi című könyvsorozat célja ugyanis, hogy a mesék irányt mutassanak a szülőknek a betegségek ellen való védekezésben és a gyógyulás során. Nem véletlen tehát, hogy egyszerre két kötet látott napvilágot, s így az influenzáról szóló történet mellett kézbe vehetjük a Réka oltásra megy című könyvet is, ahol olyan kérdésre kaphat választ az olvasó, hogy miért kell elmenni az orvosi rendelőbe, ha nem is vagyunk betegek, avagy, hogy kell-e félni a szuritól?

 
Avatott kezekből
 
A szerzők szülők is egyben, így saját, családi tapasztalataik is megjelennek a mesékben. Mi több, a mesék írója, Igaz Dóra egy gyermekorvos lányaként nőtt fel, így többszörösen is testközelből ismeri a problémát. Ez annál is inkább igaz, mert férje - a sorozat ötletgazdája -, dr. Igaz Iván, szintén orvos, aki így beszél a sorozatról: .
- Reméljük, hogy meséink a hívatlan, de mindenhová bekopogtató betegségek kezelése, átélése során segítséget nyújtanak, és az együttlétek, összebújós olvasgatások alatt örömet is szereznek majd. Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet a betegségek, a balesetek elleni védekezésre, a személyi higiénia fontosságára. A Réka meséi sorozattól azt várjuk, hogy csökkentse a gyermekek - és olykor a szülők - hiányos ismeretekből adódó szorongását, félelmét a betegségek kezelése során. A sorozat további részeiben terítékre kerül a mandulagyulladás, a bárányhimlő, az allergia, a darázscsípés, a napszúrás, avagy, hogy mi történik a szemészeten, a sebészeten, illetve ha kistesó születik.
 
Orvosi felügyelet alatt

Az egyes meséket dr. Farkas Vera gyermekgyógyász szakorvos lektorálta, a sorozatot pedig olyan országos szakmai szervezetek és egyesületek támogatják és ajánlják, mint a Magyar Orvosi Kamara, a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesülete, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete és az Otthon Segítünk Alapítvány. Az egyes gyerekbajokról a sorozat honlapján is találhatók részletesebb ismertetők,  illetve jó tanácsok, melyek a mindenkit elérő H1N1 "jelenség" idején kifejezetten hasznosak lehetnek.