A magyar és közép-európai alkotások mellett több amerikai, továbbá ausztrál, indiai, skandináv, valamint a Baltikum országaiból származó műveket is láthat majd a közönség a szegedi Belvárosi Moziban. Az öttagú zsűri elnöke Szabó Gábor (HSC) operatőr, aki az idei Magyar Filmhéten A martfűi rém fotografálásáért elnyerte a legjobb operatőr díját.

17796164_716729228506865_2940329986827467717_n

 

A versenyprogramot több olyan rendezvény is kíséri, amelyeken Zsigmond Vilmos pályáját elevenítik fel. A Magyar Hollywood Társaság szervezésében, többek között Rófusz Ferenc közreműködésével kerekasztal beszélgetésben idézik meg az alakját, emellett látható lesz a mester két korai remekműve, A sugarlandi hajtóvadászat és A folyó, továbbá két Zsigmond Vilmosról készült portréfilm is. A közönségtalálkozókon az alkotókkal folytatott beszélgetések mellett szó lesz a magyar filmoktatás helyzetéről is Báron György kritikus vezetésével, Nigel Walters operatőr, a zsűri brit tagja pedig workshopot tart az érdeklődőknek.

 

Susan Zsigmond, az operatőr özvegye őszinte érdeklődéssel kíséri a fesztivál szervezését. Sajnos, ő most nem tud ekkora útra vállalkozni, így a szűkebb családot Zsigmond Vilmos ? ugyancsak Amerikában élő ? unokája képviseli majd a szegedi fesztiválon.

15873153_672614019585053_3462231688573537866_n

 

PROGRAM

MÁJUS 10.

10:00-tól Regisztráció

11:00 Koszorúzás Zsigmond Vilmos szülőházánál, a Magyar Hollywood Társaság, Szeged Megyei Jogú Város és a Belvárosi Mozi szervezésében

Zsigmond Vilmos terem:

16:30 Fesztivál-megnyitó

17:00 Szemző Tibor: Csoma-oratórium

20:00 Versenyprogram: Az ember, aki csütörtök volt (nagyjátékfilm, Magyarország-USA-Olaszország-Románia) 2016, 95?

22:00 Versenyprogram:

Icarus (kisjátékfilm, USA) 2016, 20?

Rocket (kisjátékfilm, USA) 2016, 29?

Záridő (kisjátékfilm, Magyarország) 2016, 19?

Balázs Béla terem:

15:00 Beszélgetés Zsigmond Vilmos pályájáról

Résztvevők: Rófusz Ferenc, Elek Zoltán, Perlaki Tamás, Bokor Balázs (A Magyar Hollywood Tanács szervezésében)

17:00 Muhi András: Foglalkozása operatőr ? portréfilm (Magyarország), 1994, 56?

18:00 Zsigmond Vilmos: Sugarlandi hajtóvadászat, 1974, 110?

20:00 Információs program:

Partizánok (kisjátékfilm, Magyarország) 2016, 17?

Mater Salvatoris (kisjátékfilm, Spanyolország) 2016, 17?

Kényelmetlen kényelem (kisjátékfilm, Hollandia-Magyarország) 2016, 20?

Rendes lányok (kisjátékfilm, Magyarország) 2016, 17?

 

MÁJUS 11.

11:00 Alkotó ? kritikus ? közönség találkozó a Casablanca Kávézóban A beszélgetést vezeti: Ibos Éva kritikus

Zsigmond Vilmos terem:

16:00 Versenyprogram: Mi ez a cirkusz? (dokumentumfilm, Magyarország) 2016, 82?

18:00 Versenyprogram:

Angeltown (kisjátékfilm, USA) 2016, 21?

Limbo (kisjátékfilm, Görögország-Franciaország) 2016, 29?

Utolsó esély (kisjátékfilm, Magyarország) 2016, 4?

Parafrázis (kisjátékfilm, Magyarország) 2014, 8?

20:00 Versenyprogram:

After Spring Comes Fall (nagyjátékfilm, Németország) 2015, 90?

22:00 Versenyprogram:

Beyond (animáció, Magyarország) 2015, 10?

Round Trip: Mary (animáció, Macedónia) 2015, 10?

The Vast Landscape ? Poscelan Stories (animáció, Horvátország) 2014, 11?

WireLess (animáció, Magyarország) 2016, 7?

Tabula Rasa (kisjátékfilm), (Magyarország) 2015, 30?

Balázs Béla terem:

14:00 Beszélgetés: Nigel Walters ? szabadegyetem

A beszélgetést vezeti: Pierre Filmon

16:00 Információs program:

Liebling (kisjátékfilm, Ausztria) 2015, 42?

Fizetős nap (kisjátékfilm, Magyarország) 2016, 22?

Pangreh (kisjátékfilm, Indonézia) 2016, 17?

Revolucionarni Dom (dokumentumfilm, Montenegro) 2016, 13?

Primavera Rosa en Mexico (dokumentumfilm, Spanyolország) 2016, 23?

Szuper (kisjátékfilm, Magyarország) 2015, 16?

18:00 Harmadik típusú találkozások Zsigmond Vilmossal (Franciaország) 2016, 80? (Pierre Filmon filmje)

20:00 Zsigmond Vilmos: A folyó, 1984, 122?

?

MÁJUS 12.

11:00 Alkotó ? kritikus ? közönség találkozó a Casablanca Kávézóban

A beszélgetést vezeti: Tóth Zoltán János filmesztéta

Zsigmond Vilmos terem:

16:00 Versenyprogram:

My Name Boris (kísérleti film, Észtország) 2016, 8?

Composition for a broken heart (kísérleti film, UK-Argentina) 2016, 3?

A levél (kísérleti film, Magyarország) 2015, 2?

A hős útja (kísérleti film, Magyarország) 2014, 4?

Last Church (kísérleti film, Olaszország) 2017, 10?

Percipio (kísérleti film, Magyarország) 2016, 5?

Dear (kísérleti film, Magyarország) 2015. 5?

Rőzse (kísérleti film, Magyarország) 2017, 4?

Az az egy gyerek (kisjátékfilm, Magyarország) 2015, 23?

Hostal Eden (kisjátékfilm, Spanyolország) 2016, 14?

18:00 Versenyprogram: Paradise Gowns (dokumentumfilm, Litvánia-Finnország) 2016, 60?

19:30 Versenyprogram: #sohavégetnemérős (nagyjátékfilm, Magyarország) 2016, 90?

21:00 Versenyprogram:

Fekete levegő (dokumentumfilm, Magyarország) 2016, 9?

Uni sodasta (dokumentumfilm, Finnország) 2015, 25?

Abu-Salim ? freedom is not cheap (dokumentumfilm, Olaszország-Líbia) 2017, 24?

Benaras ? the unexplored attachments (dokumentumfilm, India) 2015, 8?

Piciló (dokumentumfilm, Magyarország) 2016, 5?

Balázs Béla terem:

14:30 A tékozló apa forgatása: Szabó Gábor, Miklós Mari

A beszélgetést vezeti: Báron György filmesztéta

16:00 Zsigmond Vilmos: Tékozló apa (Magyarország) 1991, 81?

17:30 Információs program:

Gurumbé: Canciones de tu memoria negra (dokumentumfilm, Spanyolország) 2016, 72?

20:30 Információs program:

Jwan (kisjátékfilm, Irak) 2016, 29?

Ebéd előtt (kisjátékfilm, Magyarország) 2016, 8?

L?Ombra di Caino (kisjátékfilm, Olaszország) 2016, 30?

22:00 Muhi András: Mesterek és tanítványok (Magyarország) 1996, 40?

 

MÁJUS 13.

11:00 Alkotó ? kritikus ? közönség találkozó a Casablanca Kávézóban

A beszélgetést vezeti Tóth Zoltán János filmesztéta

Zsigmond Vilmos terem:

14:00 Versenyprogram:

The Legend of Ben Hall (nagyjátékfilm, Ausztrália) 2016, 139?

17:00 Eredményhirdetés, díjkiosztó

Balázs Béla terem:

14:00 Információs program:

Les eaux dormantes (kísérleti film, Franciaország) 2016, 17?

Broken Centrifuge ? Dream State (kísérleti film, Szlovénia) 2016, 6?

La Chambre d?Ortolan (kísérleti film, Ausztria) 2015, 20?

15:00 Kerekasztal-beszélgetés a filmes oktatásról

A beszélgetést vezeti: Báron György filmesztéta

20:00-tól Díjnyertes filmek vetítése

 

Fotó: Zsigmond Vilmos Filmfesztivál Facebook-oldala