Az írónő 1970-ben született a dél-koreai Gwangjuban. Édesapja ismert regényíró. 1980-ig Kvangdzsuban élt, ahonnan a felkelés előtt költöztek el Szöulba a családjával, de a szülővárosában történtek gyermekkora óta foglalkoztatták.
A Yonsei Egyetemen folytatott irodalmi tanulmányokat. 1993-ban debütált költőként, majd első könyvét 1995-ben adta ki A Love of Yeosu (Yeosu szerelme) címmel.
2016-ban részesült a Booker-díjban a legismertebb regényeként számontartott, 2007-ben megjelent The Vegetarian című művéért (magyarul is megjelent Növényevő címmel), amelyben egy álom hatására vegetáriánussá váló nő történetét olvashatjuk. A viszonylag rövid olvasmány egyszerre a dél-koreai társadalom kritikáját adja és az önképünk sérülékenységét boncolgatva pszichológiai folyamatokat is bemutat. 2009-ben filmre is adaptálták a történetet.
2017-ben Malaparte díjban, 2019-ben San Clemente-díjban, 2023-ban pedig Médics-díjban részesült. További fontos munkái: Mongolian Mark, The White Book és a magyarul is megjelent Human Acts (Nemes teremtmények).
Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára kiemelte, hogy Han Kang „intenzív, lírai prózájáért” kapja a díjat, mely „történelmi traumákkal szembesít és rávilágít törékenységünkre”.
A díjjal 11 millió svéd korona, azaz 388 millió forint jár. A díjátadót december 10-én, Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.