Hangjegyek szárnyán

Egyéb

Vendégkarmesterként Fischer Iván a világ legrangosabb zenekaraival dolgozik. Több mint tíz alkalommal vezényelte a Berlini Filharmonikusokat, évente két hetet tölt a Concertgebouw Zenekarral, dolgozik a nagy amerikai zenekarokkal, így a New York-i Filharmonikusokkal és a Clevelandi Zenekarral.

Korábban zeneigazgatója volt a Kent Operának és a Lyoni Nemzeti Operának, vezető karmestere a washingtoni Nemzeti Szimfonikus Zenekarnak. Lemezfelvételeit számos rangos nemzetközi díjjal tüntették ki.

Számos új koncertformát talált ki és honosított meg, többek között az évtizedek óta töretlenül sikeres Kakaókoncerteket kisgyerekeknek, a Midnight Music című sorozatot fiataloknak, a meghirdetett műsor nélküli Titok-koncerteket, a beszélgetéssel egybekötött Egyforintos koncerteket, a tízezreket vonzó, nagyszabású budapesti szabadtéri hangversenyeket. Több fesztivált alapított, így a kilencvenes évek nyári barokk zenei fesztiválját és a Budapesti Mahler Ünnepet, amely lehetőséget nyújt új művek rendelésére és bemutatására is.

Alapítója a Magyar Mahler Társaságnak, patrónusa a Brit Kodály Akadémiának. Göncz Árpád a Magyar Köztársaság Elnökének Arany Emlékérmével, a Davosi Világgazdasági Fórum a nemzetközi kulturális kapcsolatok ápolásáért Kristály-díjjal tüntette ki. A francia államtól Chevalier des Arts et des Lettres címet, a magyar államtól Kossuth-díjat kapott. Budapest díszpolgára, a magyar kultúra nagykövete. 2011-ben elnyerte a Príma Primissima díjat, a brit Királyi Filharmóniai Társaság Díját és a holland Ovatie-díjat. 2013-ban a londoni Royal Academy of Music tiszteletbeli tagjává választották.

2011 augusztusától Fischer Iván tölti be a berlini Konzerthaus zeneigazgatói és a Konzerthaus Zenekar vezető karmesteri posztját.

(Forrás:bfz.hu, wikipedia.hu)