Hatvanezer látogató a Várkert Bazárban

Egyéb

Sok múzeum és fesztivál boldog lenne, ha három nap alatt hatvanezer látogatót vonzana. Ez az érdeklődés azt is bizonyítja, hogy legyenek bármilyen negatív felhangok, az emberek kedvét nem lehet elvenni. Értékelik a fejlődést, a közös örökségünk megmentését, és talán azt is, hogy ezt a három évtizede bezárt épületegyüttest szűk két év alatt nemcsak megmentettük, de kibővítve adtuk vissza a nagyközönségnek ? jelentette ki L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára.

A Várkert Bazár az előtte húzódó Lánchíd utca péntek délutáni átadását követően nyitotta meg ismét a kapuit. A nagyközönség akkortól már nemcsak az április elején átadott, Ybl Miklós tervei alapján épített, eredeti Várkert Bazárt vehette birtokba, hanem az épületegyüttes mögött, a Várhegy gyomrában elkészült multifunkcionális rendezvénytermet, a fölötte létrehozott neoreneszánsz kertet és az úgynevezett Öntőház udvart is.

A nyár utolsó hétvégéjén ingyenesen látogatható Várkert Bazárban szabadtéri programok, gyermek előadások és mini koncertek, illetve hat kiállítás várta a látogatókat. Az úgynevezett Déli Palotákban az áprilisban megnyílt az ?A modern reneszánsz derült idomai? ? Válogatás Ybl műveiből és a Várkert Bazár építkezésének története, az ?Ostromok és hétköznapok? ? A Várkert Bazár területének története a régészeti kutatások tükrében, és az ?Egy építkezés képei? ? A Várkert Bazár felújítása fotókon kiállítások, míg az Északi, más néven Testőr Palotában a ?Világörökség ? magyar örökség: Hungarikonok? tárlatot lehetett felkeresni. A multifunkcionális terem egyik részében a Budapest Modellt, míg a rámpa alatti kiállítótérben az Ybl bicentenárium tiszteletére kiírt gyermek rajz- és fotópályázat legjobb munkáit láthatta a közönség. A rendezvényterem másik részében pedig a Nemzeti Táncszínház várta ingyenes előadásaira az érdeklődőket.

A Várkert Bazár a hétfői szünnapok kivételével továbbra is várja az érdeklődőket. A neoreneszánsz kert 10 és 18 óra között a jövőben is ingyenesen látogatható. A Budapest modellt a Kulturális Örökség Napjáig, azaz szeptember 21-ig, a Déli Paloták kiállításait a hónap végéig, a Hungarikonokat pedig 2015. január 31-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

? A hatvanezer látogató azt is mutatja, hogy nem voltak hiábavalóak az elmúlt hónapok erőfeszítései ? tette hozzá L. Simon László, aki államtitkári kinevezése előtt kormánybiztosként felügyelte a beruházást. ? Remélem, a következő hónapokban sem lankad az érdeklődés a főváros új kulturális tere, a Budai Vár új kapuja iránt.