A Természetes Vészek Kollektíva 2002-ben a Trafóban mutatta be a trilógia első részét, a 62 napot, amely egy japán fiatalember önkéntes halálútjának naplódokumentumai alapján készült. A második rész, az Angyaltár 2004-ben, a Pre-Actio pedig 2006-ban született. A trilógia egyazon este teljes egészében látható a Kortárs Drámafesztiválon.
A ForteDanse Kalevala című előadásával érkezik a fesztiválra. A formáció számára Szálinger Balázs írta újra a finnek nemzeti eposzát. A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház / Urbán András Társulata jelenleg a legsikeresebb alkotóműhely a Vajdaságban. Urbi et orbi című előadásuk számos rangos színházi seregszemle díjazottja volt, s most a Kortárs Drámafesztiválon is láthatja a közönség.
Az idei esztendőben két ősbemutató is szerepel a KDF magyar programjában: két fiatal és progresszív társulat tart premiert. A TÁP Színház Kurátorok címmel mutatja be vadonatúj produkcióját. Az előadás különlegessége, hogy jelenetei - amelyeket csaknem kéttucatnyi író és rendező jegyez - szimultán zajlanak majd a Tűzraktér helyiségeiben. A Szputnyik Hajózási Társaság - Modern Színház- és Viselkedéskutató Intézet-Labor Bérháztörténetek 0.1 címmel játssza legújabb produkcióját a MU Színházban, egy pesti bérház mindennapjait mutatva be.
A Kortárs Drámafesztivál ajánlóprogramja gyakorlatilag a fesztivál megnyújtott karja: mivel a mustra anyagi lehetőségei szűkösek, a KDF időtartama pedig kötött, vannak olyan előadások, amelyeket a szervezők finanszírozni, főprogramunkba felvenni nem, csupán ajánlani tudnak.
A Kortárs Drámafesztivál ajánlja Pintér Béla és Társulata Korcsula című előadását, a Katona József Színház Kétezerhetvenhét című bemutatóját, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház / Urbán András Társulata Turbo Paradisóját, a Nemzeti Színház két novemberi premierét: az Oresztészt és a Gorkij és Brecht egyfelvonásosa alapján készült Vassza Zseleznova / A kivétel és a szabály című előadást, a Katona és a TÁP Színház közös produkciójában megvalósult Fisherman's Friends-et. Továbbá a Budapesti Kamaraszínház Árpádházát, a szarvasi Cervinus Teátrum Temető-könyv című produkcióját, a Malko Teatro Határesetét, a Maladype Színház Leonce és Lénáját, a Jelizaveta Bamot a Hólyagcirkusz Társulattól, az Új Színház előadását, a Bűn és bűnhődés nyomán készült Szonyát, a Merlin After the endjét két nyelven, magyarul és angolul, a Tünet Együttes Katasztrófa Maratonját és a Performance Space 122, a PanoDráma és a Pont Műhely koprodukciójában készült Mars cím nélkült.
Korábban: