Lezárult a Magyar Divat & Design Ügynökség gyártásfejlesztési célú dizájn LAB inkubációs programjának első szakasza: a bírálóbizottság kiválasztotta azokat a gyártó-tervező párosokat, akik kimagasló kreativitásuknak és professzionalitásuknak köszönhetően támogatási keretben részesülnek.

A legjobbnak ítélt hét pályázó szériaérett termékek
véglegesítésére és legyártására fordíthatja a vissza nem térítendő támogatást.

Az MDDÜ idén tavasszal először indította útjára a design LAB
inkubációs programot, amellyel a gyártók és a formatervezők közötti
együttműködéseket kívánta elősegíteni. Az ügynökség olyan pályaműveket várt,
melyek innovatív, ugyanakkor versenyképes designtermékek ötleteit vetítik elő.

Az együttműködések létrejöttét egy online networking esemény segítette, melynek köszönhetően a gyártóval vagy tervezővel nem rendelkező iparági szereplők új ismeretségekre tehettek szert.

Mind a pályázatra, mind a kapcsolatépítő rendezvényre nagy volt az érdeklődés: összesen 43 gyártó-tervező páros jelentkezett a felhívásra, jellemzően a bútoripar területéről, de neveztek háztartási kerámia, villamos világítóeszköz, beton-, gipsz- és cementtermék, valamint textíliák gyártására is.

A bírálóbizottság szakmai döntése értelmében hét gyártó-tervező pár kaphatott támogatási keretet új bútor, lámpa és egyéb bútoripari termék megvalósításához, köztük – az Árkossy Bútor és Horváth Máté, a Micro-Licht Világítástechnikai Stúdió Kft. és Leits Miklós, a Rotte Kft. és Kele Sára, a Balaton Bútor Kft. és Lakos Dániel, a Tilia 2002 Bt. és Ulmann István, a Varkoly Fiai Bútoripai Kft. és Horváth Máté, Úri Lux Kereskedelmi és Szolgáltató Kft, valamint Kertész Attila és Simonfalvi Bence duója.

A kiválasztott kooperációk innovatívak és exportképesek, ugyanakkor olyan bírálati szempontok tekintetében is a mezőny élén járnak, mint megvalósíthatóság, a vizuális megjelenítés vagy a sorozatgyárthatóság.

Nyitókép: az MDDÜ Facebook oldala