A Budapest Art Week egy Magyarországon egyedülálló, klasszikus és kortárs képzőművészeti eseményeket összefogó eseménysorozat, melynek célkitűzése az, hogy új lendületet adjon és iránytű lehessen a képzőművészet kedvelőinek, esszenciális kiegészítőjeként a Budapesti Tavaszi Fesztivál klasszikus művészeti programsorozatának. A világ kulturális csomópontjain ? Londontól Berlinen és Bécsen át Szingapúrig és Sydney-ig ? évek óta rendeznek már hasonló, nagy sikerű eseménysorozatokat, hogy közösségi élmény keretei között adjanak lehetőséget a képzőművészet iránt érdeklődőknek a helyi művészeti irányzatok, alkotók és munkáik jobb megismerésére.
Ez a képzőművészettől hangos hét lehetőséget ad arra, hogy nemzetközi színtéren is elismert klasszikus, illetve újgenerációs galériák és vezető múzeumok gyűjteményeinek széles skálájából válogathassunk! A Budapest Art Week nem pusztán egyszeri betekintést kíván nyújtani a város művészeinek, művészeti szakembereinek és színtereinek világába, hanem azt szeretné, hogy a friss tapasztalatok később is a mindennapok részévé váljanak. A hatnapos rendezvény keretében 2018-ban 72 helyszínen (a város vezető múzeumaiban, galériáiban és egyéb kiállítótereiben), 96 kiállításon és 80 kiegészítő programon vehetnek részt a látogatók, mindezt egyetlen karszalaggal.
A Budapest Art Week szervezői idén két saját kiállítással is jelentkeznek, melyekkel igyekeznek színesíteni a már amúgy is izgalmas tárlatkínálatot. Kizárólag az Art Week alatt látogatható a Tesla loft-terében helyet kapó, Szuszpenziók című csoportos tárlat, amelynek kurátora Kukla Krisztián művészettörténész. (Kiállító művészek: Ábel Tamás, Ádám Zsófia, Csontó Lajos, Erőss Ágost Koppány, Fabricius Anna, Ferenczy Zsolt, Gerber Pál, Győrffy László, Kerekes Gábor, Schmied Andi, Zékány Dia.) A Budapest Projekt Galériában pedig a Ferenczy Bálint fotótörténész által létrehozott Itt van a város, vagyunk lakói címmel, a budapesti mindennapokat bemutató fotókiállítás tekinthető meg. (Kiállító művészek: Biró Dávid, Ficsór Zsolt, Halász Dániel, Hirling Bálint, Kállai Márton, Kudász Gábor Arion, Martin Wanda, Pályi Zsófia, Péter Ildikó, Szabó Ottó, Szatmári Gergely, Vasali Katalin.) A kiállításon április 18-án a kurátor beszélget az alkotókkal.
Vezetett séták
Az előző évekkel ellentétben a Budapest Art Week szervezői 2018-ban már hétközben is indítanak túrákat annak érdekében, hogy a hétvégi zsúfolt alkalmakat elkerüljék. Izgalmasnak ígérkezik a Boldog herceg ? köztéri séta a Duna két partján, melynek során olyan műveket néznek meg a résztvevők, amelyek a kortárs magyar szobrászat látványos darabjai, és amelyek segítségével felfedezhetik a közterek esztétikai értékeit. A séta vezetője Üveges Krisztina művészettörténész.
A másik izgalmas, csak egyszeri vezetés, az április 22-ei délelőtti ?4-es metróséta? lesz, amelynek szakértő vezetője Erő Zoltán vezető tervező, a Palatinus Stúdió Kft. ügyvezetője lesz, aki állomásról állomásra hívja fel a figyelmet a napi rohanásban kevéssé megmutatkozó részletekre.
Nyitott Műtermek Délutánja
Az Art Week záró napján, április 22-én a Nyitott Műtermek Délutánja keretében hat helyszínen maguk a képzőművészek várják a látogatókat. Ez a program lehetőséget nyújt arra, hogy a művészetkedvelők betekintés nyerjenek a műtermek kreatív légkörébe, találkozzanak az alkotókkal, megismerjék alkotási technikájukat és a művek születésének folyamatát.
Filmvetítések, workshopok
A kiegészítő programok közül kiemelkednek a Várkert Bazár-beli filmvetítések (Rafaello: a festőfejedelem, British Museum: Hokuszai ? a nagy hullámon túl) és a workshopok, azaz a felnőtt múzeumpedagógiai foglalkozások a Vasarely Múzeumban, a Goldberger Textilipari Gyűjteményben, a Magyar Nemzeti Galériában és a Várkert Bazár Testőrpalotájában.
A Budapest Art Week rendezvénysorozatban szereplő összes kiállításra, illetve a kiállításokat kiegészítő programokra belépésre jogosít a megvásárolt heti, illetve napi karszalag, ám a kiegészítő eseményeken való részvételhez regisztráció szükséges, amelyet a BAW honlapján tehetnek meg az érdeklődők március 14-től.