Az ifjú mesterek munkáiból nyíló tárlatot Landgráf Katalin textiltervező, az MMA Népművészeti Tagozatának rendes tagja, a Fóti Népművészeti Szakközépiskola és Gimnázium kézműves művészeti vezetője nyitotta meg.

_DSC8253_Copy

?Nagy örömmel tölt el, hogy a Népművészet Ifjú Mestere díj évtizedek múltával is megőrizte és növelte rangját, illetve értékét? ? fogalmazott. Mint elmondta, a címet először 1969-ben Budai Ilona népdalénekes nyerhette el, azóta a hagyománynak megfelelően minden évben odaítélik valakinek, aki az előadóművészet, vagy a tárgyi alkotóművészet területén tevékenykedik. A mindenkori kulturális tárca célja a fiatalok ösztönzése az alkotásra és hagyományaik ápolására. Az elmúlt 45 évben több mint 600-an válhattak díjazott ifjú mesterekké.

A kiállítás népi motívumokban gazdag festett tojásokat, szőtteseket, falmelegítőket, csipkéket, függönyöket, hímzett terítőket, hangszereket, fonott kosarakat, fazekakat, fából készült edényeket, ruhákat, cipőket, ékszereket, táskákat, fejdíszeket, babákat és népi játékokat sorakoztat fel.

_DSC8279_Copy

A rendezvényen Kecskeméti Róbert népi hangszerkészítő és Balázs Lilla citerás, a népművészet ifjú mestere is közreműködött, csodálatos népi hangzást varázsolva a belvárosi terembe.

Fotó: Csákvári Zsigmond