brody-oscar-nominations-2015-1200
Fotó: bgr.com


Legjobb film:

Szólíts a neveden

A legsötétebb óra

Dunkirk

Tűnj el!

Lady Bird

Fantomszál

A Pentagon titkai

A víz érintése

Három óriásplakát Ebbing határában

 

Legjobb rendezés:

Dunkirk, Christopher Nolan

Tűnj el!, Jordan Peele

Lady Bird, Greta Gerwig

Fantomszál, Paul Thomas Anderson

A víz érintése, Guillermo del Toro

 

Legjobb férfi főszereplő:

Timothée Chalamet, Szólíts a neveden

Daniel Day-Lewis, Fantomszál

Daniel Kaluuya, Tűnj el!

Gary Oldman, A legsötétebb óra

Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

 

Legjobb női főszereplő:

Sally Hawkins, A víz érintése

Frances McDormand, Három óriásplakát Ebbing határában

Margot Robbie, Én, Tonya

Saoirse Ronan, Lady Bird

Meryl Streep, A Pentagon titkai

 

Legjobb férfi mellékszereplő:

Willem Dafoe, Floridai álom

Woody Harrelson, Három óriásplakát Ebbing határában

Richard Jenkins, A víz érintése

Christopher Plummer, A világ összes pénze

Sam Rockwell, Három óriásplakát Ebbing határában

 

Legjobb női mellékszereplő:

Mary J. Blige, Mudbound

Allison Janney, Én, Tonya

Lesley Manville, Fantomszál

Laurie Metcalf, Lady Bird

Octavia Spencer, A víz érintése

 

Legjobb animációs film:

Bébi úr, Tom McGrath, Ramsey Ann Naito

A kenyérkereső, Nora Twomey, Anthony Leo

Coco, Lee Unkrich, Darla K. Anderson

Ferdinand, Carlos Saldanha

Loving Vincent, Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Sean Bobbitt, Ivan Mactaggart, Hugh Welchman

 

Legjobb animációs rövidfilm:

Dear Basketball, Glen Keane, Kobe Bryant

Garden Party, Victor Caire, Gabriel Grapperon

Lou, Dave Mullins, Dana Murray

Negative Space, Max Porter, Ru Kuwahata

Revolting Rhymes, Jakob Schuh, Jan Lachauer

 

call-me-by-your-name4
Szólíts a neveden
Fotó: variety.com

Legjobb adaptált forgatókönyv:

Szólíts a neveden, James Ivory

The Disaster Artist, Scott Neustadter & Michael H. Weber

Logan, Scott Frank & James Mangold and Michael Green

Elit játszma, Aaron Sorkin

Mudbound, Virgil Williams and Dee Rees

 

Legjobb eredeti forgatókönyv:

Rögtönzött szerelem, Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani

Tűnj el!, Jordan Peele

Lady Bird, Greta Gerwig

A víz érintése, Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

Három óriásplakát Ebbing határában, Martin McDonagh

 

Legjobb operatőr:

Szárnyas fejvadász 2049, Roger Deakins

A legsötétebb óra, Bruno Delbonnel

Dunkirk, Hoyte van Hoytema

Mudbound, Rachel Morrison

A víz érintése, Dan Laustsen

 

Legjobb dokumentumfilm:

Abacus: Small Enough to Jail, Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman

Faces Places, JR, Agn?s Varda, Rosalie Varda

Icarus, Bryan Fogel, Dan Cogan

Last Men in Aleppo, Feras Fayyad, Kareem Abeed, Soren Steen Jepersen

Strong Island, Yance Ford, Joslyn Barnes

 

Legjobb dokumentum-rövidfilm:

Edith+Eddie, Laura Checkoway, Thomas Lee Wright

Heaven is a Traffic Jam on the 405, Frank Stiefel

Heroin(e), Elaine McMillion Sheldon, Kerrin Sheldon

Knife Skills, Thomas Lennon

Traffic Stop, Kate Davis, David Heilbroner

 

Legjobb élőszereplős rövidfilm:

DeKalb Elementary, Reed Van Dyk

The Eleven O?Clock, Derin Seale, Josh Lawson

My Nephew Emmett, Kevin Wilson, Jr.

The Silent Child, Chris Overton, Rachel Shenton

Watu Wote/All of Us, Katja Benrath, Tobias Rosen

on-body-and-soul-hungarian-movie
Testről és lélekről
Fotó: variety.com

 

Legjobb külföldi film:

Testről és lélekről (Magyarország)

Una mujer fantástica (Chíle)

A négyzet (Svédország)

The Insult (Libanon)

Szeretet nélkül (Oroszország)

 

Legjobb vágás:

Nyomd, bébi, nyomd, Jonathan Amos, Paul Machliss

Dunkirk, Lee Smith

Én, Tonya, Tatiana S. Riegel

A víz érintése, Sidney Wolinsky

Három óriásplakát Ebbing határában, Jon Gregory

 

Legjobb látvány:

A szépség és a szörnyeteg, Sarah Greenwood; Katie Spencer

Szárnyas fejvadász 2049, Dennis Gassner, Alessandra Querzola

A legsötétebb óra, Sarah Greenwood, Katie Spencer

Dunkirk, Nathan Crowley, Gary Fettis

A víz érintése, Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau

 

Legjobb hangvágás:

Nyomd, bébi, nyomd, Julian Slater

Szárnyas fejvadász 2049, Mark Mangini, Theo Green

Dunkirk, Alex Gibson, Richard King

A víz érintése, Nathan Robitaille, Nelson Ferreira

Star Wars: Az utolsó Jedi, Ren Klyce, Matthew Wood

 

Legjobb hangkeverés:

Nyomd, bébi, nyomd, Mary H. Ellis, Julian Slater, Tim Cavagin

Szárnyas fejvadász 2049, Mac Ruth, Ron Bartlett, Doug Hephill

Dunkirk, Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo

A víz érintése, Glen Gauthier, Christian Cooke, Brad Zoern

Star Wars: Az utolsó Jedi, Stuart Wilson, Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick

 

Legjobb eredeti filmzene:

Dunkirk, Hans Zimmer

Fantomszál, Jonny Greenwood

A víz érintése, Alexandre Desplat

Star Wars: Az utolsó Jedi, John Williams

Három óriásplakát Ebbing határában, Carter Burwell

 

Legjobb betétdal:

Mighty River ? Mudbound, Mary J. Blige

Mystery of Love ? Szólíts a neveden, Sufjan Stevens

Remember Me ? Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez

Stand Up for Something ? Marshall, Diane Warren, Common

This Is Me ? A legnagyobb Showman, Benj Pasek, Justin Paul

 

Legjobb smink és haj:

A legsötétebb óra, Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick

Viktória királynő és Abdul, Daniel Phillips and Lou Sheppard

Az igazi csoda, Arjen Tuiten

 

Legjobb jelmez:

A szépség és a szörnyeteg, Jacqueline Durran

A legsötétebb óra, Jacqueline Durran

Fantomszál, Mark Bridges

A víz érintése, Luis Sequeira

Viktória királynő és Abdul, Consolata Boyle

 

Legjobb vizuális effekt:

Szárnyas fejvadász 2049, John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer

A galaxis őrzői vol. 2, Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick

Kong: Koponya-sziget, Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus

Star Wars: Az utolsó Jedi, Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould, Neal Scanlon

A majmok bolygója ? Háború, Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Joel Whist

 

Összeállította: Tóth Eszter

Forrás: MTI/variety.com