Ciffra György élete az emberi létezés harcáról is szól

Zene

A világhírű zongoraművész életművét bemutató kiállítás nyílt a Magyar Zene Házában. Videónkban a tárlat két kurátorával; Batta Andrással, a Magyar Zene Háza ügyvezető igazgatójával, és Balázs János zongoraművésszel, a Cziffra György Fesztivál művészeti vezetőjével beszélgettünk.

Cziffra György (1921–1994) világhírű magyar zongoraművész volt, aki virtuóz játékáról és érzelmekben gazdag előadásmódjáról vált ismertté. Zenei tehetsége egészen fiatalon megmutatkozott, Dohnányi Ernő segítségével már nyolcévesen bekerült a Zeneakadémiára. Az 1956-os forradalom után emigrált, először Ausztriába, majd Franciaországba, ahol nemzetközi karrierje is kibontakozott.

Nehéz élete és művészi szenvedélye egyaránt hozzájárult ahhoz, hogy ikonikus alakja legyen a zenei világnak.

 

Az ő életművét mutatja be a Magyar Zene Háza ingyenesen látogatható, interaktív kiállítása, amely az idén tízéves Cziffra Fesztivál keretein belül valósul meg. A tárlat két kurátorával; Batta Andrással, a Magyar Zene Háza ügyvezető igazgatójával, és Balázs János zongoraművésszel, a Cziffra György Fesztivál művészeti vezetőjével beszélgettünk.