Ingyenjeggyel díjazzák a gerillakertészeket

Egyéb

Egy elhanyagolt kopár terület elfoglalásával április 22-től bárki a Hegyalja ZéróCO2-mozgalom tagja lehet. Aki a város betonrengetegét akár egyetlen növény elültetésével színesíti, már tett valamit azért, hogy a szürke uralmát a zöld vegye át. A Hegyalja szervezői a globális felmelegedés korának Robin Hoodjait, azaz a legelkötelezettebb gerillakertészeket ingyenjeggyel díjazzák.
 
 Tokajhegyalja
 
A Hegyalja ZéróCO2-mozgalom szabályai egyszerűek: elég egy kellően elhanyagolt, zöld után áhítozó helyet választani, és dokumentálni az ültetés előtti és az ültetés utáni állapotot. A gerillakertészkedésről készült fotókat és videókat a Hegyalja szervezői erre az oldalra várják. A jelentkezők a feltöltéssel igazolják, hogy tettek valamit az üvegházhatást okozó szén-dioxid semlegesítéséért, és egyúttal versengenek a Hegyalja jegyekért is. A játékban csapatok és magányos gerillakertészek is indulhatnak. Az oldal abban is segít, hogyan kezelhetik a mozgalom tagjai azokat a helyzeteket, amikor a legjobb szándékú, ugyanakkor illegális zöldítők ellenállásba, ellenségeskedésbe ütköznek.
A portál a gerillakertészkedés időszakában a mozgalom kommunikációs bázisa lesz, ez után pedig az oldalon nyomon követhetjük, hogyan csökkenthető egy nyári fesztivál ökológiai lábnyoma.
 
A Hegyalja fesztivál évről évre egyre nagyobb hangsúlyt fektet a környezetvédelemre és a környezettudatosságra. A szervezők amellett, hogy ültetésre buzdítják a Hegyalja rajongóit, maguk is dolgoznak a teljes fesztivál szén-dioxid-semlegesítéséért. Cél, hogy az áramfelhasználástól kezdve a fesztivál programjával bezárólag, amikor lehet, érvényesüljön a környezettudatos szemlélet, és csökkenjen a fesztivál által okozott környezeti terhelés.
 
Idén a Hegyalja nem szervez forgalomlassító demonstrációt Tokajban, de mérik a kamionok zaját és mindenki küldhet a fesztiválról videóüzenetet a minisztériumba. De a fesztivál területén is lépten-nyomon előbukkannak a tenni akarás jelei: a biológiailag lebomló műanyag evőeszközöktől kezdve az E-számmal jelölt adalékok kóstolójáig. Minden ponton, ahol vizet vagy energiát lehet vételezni, takarékosságról is szó lesz, és a "Fogyassz mindhalálig" kiállításon a fogyasztás is fókuszba kerül. Verespatak, a szerencsi széntüzelésű erőmű, a nemzeti parkok - csak néhány a témák közül, amelyekkel kapcsolatban vezető környezetvédő szakembereket, EU-s és hazai döntéshozókat lehet majd szabadon faggatni.
 
Korábban: