(MTI) A kötet előszavát Juhász Ferenc írta, aki szerint Hangai B. Artúr verseiben a szeretet virágzik. "De szavaiban, mint egy gyerekkézzel forgatott kaleidoszkóp színes üvegcserepei, zörögve rakódnak (?) a magányok, embervágyak, tudós türelmetlenségek, hitek, mámorok, gyászok" ? ajánlja a költő az olvasó figyelmébe Falus András verseit, amelyek a Scolar Kiadó gondozásában jelentek meg.
Falus András elmondta, hogy bár sohasem tanult verstant, gyerekkorától játszott a szavakkal, mondatokkal. "A szavakban bűvös varázslat van. A szómágia megfejtendő csoda, eddig nem megfejtett varázslat" ? fogalmazott a szerző, akit váratlanul "látogatnak meg" a versek.
"Ez kényszeres érzés, amikor nem lehet mást tenni, mint írni, leírni valamit. Hónapok telnek el úgy, hogy nem történik semmi, de vannak hetek, amikor fél éjszakán át írok, ezt nem lehet megállítani, ellenállhatatlanul jönnek. Nem mindig örülök, amikor a versek meglátogatnak, mert akkor nem lehet mással foglalkozni, tulajdonképpen nem én írom őket, hanem ők írnak engem. Ez más dimenzió, nem jobb és nem rosszabb, nem mélyebb, de nem is felszínesebb. Ez más világ, de nagyon szeretek ebben a világban lenni, sokat kaptam attól, hogy ezen az oldalon is lehetek" ? mondta Falus András, aki ezzel együtt nem tartja magát költőnek.
"Biológus vagyok, aki nagyom szereti a szakmáját és az ismeretterjesztést" ? jegyezte meg Falus András, aki verseivel, miként a tudományban és az oktatásban a stílust, az őszinteséget szeretné átadni.
A tudományban a fiataloknak "nem a tartalmat adod át, azt maguktól is sokkal jobban megtanulják, még csak a motivációt sem adod át, hiszen azt meg lehet, meg kell szerezni az élet során. Egyetlen dolgot adhatsz át, ami maradandó, s az a stílusod. A versben is az ember átad valami őszinteséget. Azt az őszinteséget szeretném másoknak felajánlani, amelyet önmagamról, a világról megtudok" ? fogalmazott az akadémikus.
A szerző beszélt arról, hogy körülbelül két éve írta azokat a verseket, amelyek most megjelentek, elég hosszú idő kell ugyanis ahhoz, hogy el merje engedni műveit.
A kötet címét magyarázva Falus András elmondta, hogy a prímszavak kifejezést a prímszámok analógiájára találta ki. "Mindig nagyon izgatott a matematika, sokáig matematikus akartam lenni, végül a biológiánál kötöttem ki. A prímszámok olyan számok, amelyek a csak önmagukkal és eggyel oszthatók. A prímszó olyan, amely az én értelmezésemben nem helyettesíthető mással, csak azzal, hogy Isten. Ez a szavakkal való játék, de tartalmilag komolynak éreztem. Égig érő prímszavak olyan szavak, amelyeket az ember felfelé suttog, felfelé szán" ? összegezte a szerző.