Az Ulpius-ház Könyvkiadó a 2005. évi Ünnepi Könyvhétre Honvágy címmel jelentette meg Hunyady Sándor eddig még nem publikált levelezését és írásait. A kötet létrehozása Alexander Brody, Bródy Sándor író unokájának nevéhez fűződik, akinek Hunyady Sándor író a nagybátyja volt.
A kötet megszületésének története, hogy a többek között üzletemberként is rendkívül sikeres ?reklámguru? Bródy-unoka, aki életének felét Magyarországon, másik felét pedig Amerikában tölti, Honoluluban megtalálta azt az utazóládát, amelyben édesanyja, Pollatschek Lilly, a kiváló festőművész a Bródy-hagyatékot gyűjtötte össze. Alexander Brody két év óta dolgozza fel az anyagot, s munkájának eredményének egy részét teszi most közzé a Honvágy című kötetben. Ebben a legidősebb Bródy fiú, Hunyady Sándor tizenegy levele szerepel, melyek 1938-1939-ben íródtak a legfiatalabb öcshöz, Bródy Illéshez. Illés 1937-től Amerikában élt, és az Esquire című férfimagazin lovassport-, majd gasztronómiai szakírója volt. A lap korának népszerű és elismert orgánuma, írói szerzőgárdájának egyik vezető alakja Hemingway (itt jelent meg A Kilimandzsáró hava című novellája) és F. Scott Fitzgerald volt. 1938-tól az Esquire Hunyady Sándor novelláit is közli. 1941-ig huszonötöt, többet, mint ennyi idő alatt bárki mástól.
Alexander Brody azonban nem elégedett meg az önmagukban is roppant érdekes levelek közzétételével. Elmélyült könyvtári és levéltári kutatómunkával felkutatta a nagybátyjával kapcsolatos eddig még nem publikált és a leveleihez kapcsolódó tényeket, eseményeket, írásokat, megszerezte a levelekben említettek fotóit. Amerikai és hazai magán- és közgyűjteményekben búvárkodott munkatársaival, nehezen hozzáférhető lapokból kereste elő azokat a Hunyady-írásokat, amelyek a levelekhez kapcsolódnak. Minden levelet kommentár kísér, felvilágosítást adva az említett személyekről, helyekről és eseményekről; ezeket a szöveghez csatlakozó, javarészt eddig ismeretlen képeken rögtön meg is pillanthatja az olvasó. ?Hirtelen az a vágy fogott el, hogy e könyv úgy peregjen le az olvasó szeme előtt, mint egy film. Jó, mondjuk, mint egy némafilm. Levelek és jegyzetek a bal oldalon, a letűnt világot felelevenítő képes anyag és információ a jobb oldalon? ? írja előszavában Alexander Brody.
A könyv második felében Hunyady Sándor egykorú tárcáiból és novelláiból található válogatás. Ezek az írások szintén a levelekhez kapcsolódnak, többségük most jelenik meg először kötetben. A könyvhöz a világhírű történész, John Lukacs írt bevezetőt.
Ennek a hatalmas és nemcsak filológiai szempontból egyedülálló anyagnak az eredménye tehát a Honvágy című könyv, melyet Esterházy Péter a következőképpen ajánl az olvasók figyelmébe: ?Ez a könyv nem családregény, de családfecsej. Elegáns mutatvány a Bródyk családi albumából. Novellahősöket látunk, kikhez hol tartozik novella, hol nem, figurákat, amilyenek már nem léteznek. Egy világot, amely már nincsen. Épp akkor dől össze recsegve. Miközben a könyv arra az aktuális és szívünket régóta nyomasztó kérdésre is választ ad, hogy futtathatjuk-e kék alapon fehér pettyekkel lovainkat, avagy mégsem. (Mégsem. p.s.: és fedezzük föl megint egyszer Hunyady Sándort!)?