Az Ulpius-ház könyvheti listás könyvei 2006-ban:
Főbűnösök című antológia
Kire haragszik Gerlóczy Márton?
Karafiáth Orsolya hiú lenne?
A bujaság és Tisza Kata?
Mikor lusta Hazai Attila?
A fösvény Szabó Stein Imre?
Mire irigy Ficsku Pál?
Torkos-e Orbán János Dénes?
A fenti kérdésekre ad választ az Ulpius-ház kiadó antológiája, melyben a hét fiatal magyar szerző az emberiséget több mint ezer éve foglalkoztató, néha sújtó, máskor izgató főben járó bűnökről vall, amelyeket semmi szín alatt elkövetni nem szabad, amelyek test és lélek megrontói, és amelyek ? talán éppen ezért ? megkerülhetetlenek, hiszen mióta létezik Erény, létezik Bűn is. A kötet fanyar humorú, drámai, abszurd, vad és meglepő írások válogatása az új írónemzedék jeles képviselőinek tollából, bűnösökről, bűnösöknek.
Michael Cunningham: Jellegzetes napok
Az órák Pulitzer-díjas szerzője ezúttal újabb sikerkönyvvel jelentkezik. A múltban, jelenben és jövőben játszódó három izgalmas történetben ugyanazok a kulcsfigurák: egy kamaszfiú, egy férfi és egy nő. A ?Benn a gépben? kísértethistória, amely az ipari forradalom idején, a gépkorszak hajnalán játszódik, ahol ember és gép először feszül egymásnak. ?A gyermekek keresztes hadjárata? ízig-vérig mai történet, amolyan detektívregény, amely egy ? látszólag véletlenszerűen robbantgató ? terrorista csoport üldözését és felszámolását követi nyomon. A százötven év múlva játszódó ?Akár a szépség?-ben New Yorkot ellepik az első olyan lakott bolygóról érkező menekültek, amellyel a Föld népe kapcsolatba lépett.
És mindegyik epizódban ott rejlik ? olykor nem is annyira eldugottan ? Walt Whitman ihlető szelleme, aki a következőt ígérte jövendő olvasóinak: ?Nem számít az idő, sem a hely? Veletek vagyok?? Amiképp a maga eredetiségével és bátorságával Cunningham is az olvasókkal van a Jellegzetes napok minden egyes lapján.
Haklik Norbert: Big Székely
Haklik Norbert ünnepi könyvhétre megjelenő regénye, a Big Székely egy szemléletében kőkeményen trendi, nyelvezetében pedig mélyen hagyományőrző ballada, melynek leleményes fordulatai és ízes humora az Indul a bakterház vagy az Egészséges erotika kultuszjeleneteit idézik. A fiatal szerző egy eldugott székely falucskába kalauzol minket, amelynek lakói egykettőre világhírnévre tesznek szert, amint a falu életéből internetes valóságshow ?készül?.
Haklik Norbert író, publicista 1976-ban született Ózdon. 18 éves korától publikál hazai és határon túli irodalmi folyóiratokban, jelenleg a Magyar Nemzet munkatársa. Eddig megjelent kötetei: A Mennybemeneteli Iroda és más történetek (1998), Világvége Gömörlúcon ? Magyar kalendárium (2001). Publicisztikakötete: Szoci áldemokraták (2003). Szépprózai munkásságát Móricz Zsigmond- és Hajnóczy Péter-ösztöndíjjal, valamint Greve-díjjal ismerték el.
Az Alibi nevű félévente megjelenő antológia ?Tilos? c. száma:
A Tilos a témája az Alexander Brody, Farkasházy Tivadar, Márton László, Nagy Gabriella és Torma Tamás által szerkesztett legújabb Alibi-kötetnek, melyben a magyar irodalom izgalmas személyiségei járják körbe a sok-sok té-t. De megszólalnak benne a Tilos Rádió meghatározó figurái, olvasható többek között Ambrus Attila írása a rabláshoz, mint az őt különösen meghatározó tevékenységhez vezető olvasmányélményeiről, Fiáth Titanilla elemzése a börtönök Házirendjéről és Bárdos Deák Ágnes nosztalgikus emlékezése a Tilos az Á kapcsán az ellenállás kultúrájáról. Fiala János kislányának próbálja elmagyarázni a tilos szó jelentését, és Németh Gábor ebben a kötetben ír először harmadik személyben önmagáról. A kötet Silvia Gaspardo Moro különlegesen igényes design-szemléletét tükrözi.