Jótékonyság zenével és prózával

Egyéb

Ez már önmagában is szép gesztus, de nem csak ennyiről volt szó: az önkormányzat munkatársai egész napos ? zenés, játékos, kézműves ? programmal készültek, hírességek közreműködésével. A gyereksereget ugyanis nem más szórakoztatta, mint Pápai Erika és Tóth Auguszta színművésznők, a Magashegyi Underground és az Eszter-lánc zenekarok, Szabó Balázs (Szabó Balázs Bandája) és Kardos-Horváth János (Kaukázus) zenészek, valamint válogatott vízilabdázóink: Gergely István, a Decker fivérek: Ádám és Attila, illetve Nagy Viktor.


dsc_9974_250x250.png
A vízilabdázók

Pokorni Zoltán, a kerület polgármesterének köszöntőjét és az ebédet követően a gyerekek együtt énekeltek az Eszter-lánc zenekarral, amely amellett, hogy a kicsikhez közel álló dalokkal örvendeztette meg közönség, vicces összekötő szövegeket, a gyerekeket a műsorba bevonó feladványokat is belecsempésztek a dalok sorába. Mindeközben a kevésbé fázósak és a sport iránt rajongók a teraszon labdázhattak a négy vízilabdázóval. ?Ne fuss alá, rá fog esni a fejedre!? ? figyelmeztette Gergely István játszópartnerét, akivel ? víz híján ? kosárlabda-fogásokat gyakoroltak.

Az Eszter-lánc gyermekzenekar produkciója után Tóth Auguszta és kisfia szórakoztatta a gyerekeket: a színművésznő három mesét hozott, melyek közül ? talán a hideg időre való tekintettel ? a kicsik a ?hóembereset? választották. Míg Tóth Auguszta mesélt, a terem másik végében karácsonyi hangulatú képeslapokat készíthettek a vállalkozó szelleműek, illetve különböző, az ünnephez kötőd rajzokat színezhettek tetszésük szerint.


dsc_0006_250x250.png
Az Eszter-lánc zenekar

Pápai Erika színművésznő regölő verseket hozott kis közönségének, illetve elszavalta Ady Endre egyik költeményét is ? meglepetésként pedig elénekelte az Óz, a csodák csodája című kultikussá vált film betétdalát, a Szivárványdalt.

A jórészt prózai előadások után következett az esemény ?buli része?: elsőként a Magashegyi Underground zenekar húzta a talpalávalót. ?Jó érzés, hogy itt vagytok? ? mondta Bocskor Bíborka énekesnő a fiatal közönségnek, majd felcsendült az együttes egyik leghíresebb száma, a Metróhuzat. A zenekar a kicsiket is bevonta a produkcióba: második dalukat csörgőkkel és egyéb ?rázós? hangszerrel kísérték. A sort a Kaukázusból ismert Kardos-Horváth János folytatta ? Pirítós nevű kutyájával ?, aki egy kis mozgásra is rávette a gyerekeket: Földlakó című dalának refrénjét ? ?Nézd, a nap odasüt a házra,/madárka száll az antennára,/és a szél levelet visz körbe,/de jó, hogy megjöttél a földre.? ? kézjátékkal tették élővé. A zenés produkciókat Szabó Balázs, a nevét viselő banda énekese zárta, aki megzenésített Pilinszky- és Grecsó Krisztián-verset adott elő, illetve Alízóta című dalukat játszotta el gitárkísérettel.


dsc_0083_250x250.png
Bocskor Bíborka (Magashegyi Underground)

?A rendezvényre hatvan gyerek jött el a jelenleg nálunk tanuló 92-ből? ? mondta dr. Somogyiné Takács Andrea, a Fekete István iskola igazgatónője a Kultúra.hu kérdésére. Az igazgatónő hozzátette: az programot jutalomból kapta az iskola, hiszen zenekara többször is fellépett már kerületi rendezvényeken, többek között a december 7-én rendezett Befogadó Művészeti Fesztiválon, melyen nagy sikert arattak a gyerekek. ?Iskolánk kiemelt figyelmet fordít a művészeti ? így a zenei ? oktatásra. Nem is hiába, hiszen diákjaink között sok tehetség van, például a ma is fellépett Saláta Tamás. Ő saját zenekart hozott létre, gitározik, énekel és számokat ír? ? mesélte Takács Andrea. Az iskola ?zenei vonala? egyik tanáruk, Majláth György kezdeményezésére jött létre, aki amellett, hogy pedagógus, egy rockzenekar tagja is.

(Fotók: Csákvári Zsigmond/Kultúra.hu)