A fesztiválon a hazai és határokon túli, magyar nyelvű színészképző intézmények egy-egy végzős osztálya mutatkozik be. Lesz prózai, táncos és zenés produkció, illetve idén először vizsgafilm is. Új látványelem a SzínpadKépző, azaz a Magyar Képzőművészeti Egyetem Látványtervező szakos hallgatóinak munkáiból készült kiállítás. Ugyancsak újdonság a Kis kritikus képzés, amelynek keretében 10-12 gimnazista, illetve főiskolás hallgató vehet részt minikurzuson, és kritikus szerepkörben vezethetik az előadásokat követő szakmai beszélgetéseket.
A két kisszínház ? Kelemen László Kamaraszínház, Ruszt József Stúdió Színház ? felváltva fogadja a produkciókat, hogy senki ne maradjon le semmiről. A nézők igen széles kínálatból válogathatnak. Láthatják például a Vajda Mária gyűjtéséből készült A test meg a lélek ? Vallomások a paraszti szerelmi életről című darabot, de lesz zenés produkció (Jónás Tamás megzenésített versei), mozgásra épített táncelőadás (ifjúliszt), Büchner: Lenz című műve, illetve Csehovtól Shakespeare-ig igazi klasszikusok is. A fesztivál zárónapján Barta Lajos Szerelem c. színművét viszik színre a marosvásárhelyiek.
Réczei Tamás művészeti vezető az idei találkozóval kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy kicsi, de szép jubileumra kerül sor Kecskeméten, hiszen a SZÍN-TÁR-at idén már ötödik alkalommal rendezik meg, és 3 ország 55 egyetemének 55 előadását láthatja a közönség.
?A fesztivál létrehozásakor nagy álmunk volt, hogy jönnek majd hozzánk színigazgatók, megnézik a pályára kerülő színészeket. Sajnos akkora a túlkínálat, hogy ez már nem így működik. Ettől függetlenül, a résztvevő hallgatóknak hasznos tapasztalat ismeretlen helyszínen játszani, ráadásul telt ház előtt. A közönség nagyon aktív, az eddigi fesztiválokra mintegy 3300 néző váltott jegyet? ? mondta el Réczei Tamás.
Kecskemétnek pedig több szempontból is fontos a SZÍN-TÁR, hiszen ez város saját fesztiválja, illetve egyfajta seregszemle is, ahol új tehetségeket fedezhetnek fel, hiszen több fiatalt is a SZÍN-TÁR-on fedezett fel a Katona József Színház. ?Ez egy hozadék, a fesztivál alapjaiban a közönségnek, a városnak szolgál egyedi, kulturális csemegével, színházélménnyel? ? tette hozzá a Réczei Tamás.