L. Szabó Erzsébet pályája a hazai és nemzetközi stúdióüveg-mozgalom meghatározó fejezetét írta. Műveiben a hagyományos üvegművesség iránti tisztelet és a kísérletező technikai újítások harmonikus egységben jelennek meg. Az elmúlt évtizedek során készült fúvott üvegtárgyai, díszüvegei, belsőépítészeti elemei és különleges világítótestei nemcsak formavilágukban, de anyaghasználatukban is új távlatokat nyitottak a kortárs üvegművészetben. A tárlat célja, hogy bemutassa a művésznő sokrétű életművét, az alkotói korszakok dilemmáit és megoldásait, különös figyelmet fordítva azokra az egyedi eljárásokra – például a szabadalmaztatott kígyóbőrös repesztett üvegtechnikára –, amelyekkel L. Szabó Erzsébet örökre beírta nevét a műfaj történetébe.
A látogatók számára különleges élményt nyújtanak majd azok az alkotások, amelyek az iparművészet és a belsőépítészet határterületein születtek. L. Szabó Erzsébet több közintézményben, étteremben és kiállítótérben is jelen van: munkái között találunk csillárokat, színes üvegablakokat, egyedi lámpákat és üvegfalakat. Ezek az alkotások nem csupán funkcionális tárgyak, hanem környezetformáló műalkotások. A bemutatott művek létrejöttében az évtizedek során olyan neves üvegfúvómesterek és iparművészek működtek közre, mint Csetri Mózes, Ferenczi Károly, Gibella József, Horváth Gusztáv, Kanál József, Ózsvári Mária, valamint a brit származású James Carcass.
A kiállítás egyszerre ünnepli a művésznő páratlan életművét és a hazai üvegművesség újraértelmezésének lehetőségeit. A fény és anyag kettősségére épülő univerzuma egyszerre játékos és mélyen átgondolt, miközben minden egyes tárgyával a néző érzékeit és gondolatait is megszólítja.
Az ingyenesen látogatható kiállítással párhuzamosan április 5. és 25. között online aukción válhatnak elérhetővé a művésznő egyes alkotásai.