A hazai és nemzetközi bábelőadások mellett óriásbábok, óriás csigák, óriás halak népesítik be a helyszín tágabb környezetét, lesz szabadtéri kiállítás és filmvetítés is. A Magyar Zene Háza szabadtéri színpadán egymást követik a magyarországi, vidéki bábszínházak és külföldi meghívott előadók produkciói reggel 9 órától az egész nap folyamán egészen a 21.30-kor kezdődő Tűzparádéig. Az eseményre a bábszínházakat reprezentáló installációkat építettek a Magyar Zene Háza impozáns épülete köré.
Az egynapos rendezvény célja, hogy különleges, forgatagszerű családi programmal ajándékozza meg a közönséget, valamint a 12 vidéki „kőszínház”–bábszínház bemutatkozzon a fővárosban.
A nap folyamán olyan neves bábszínházak mutatkoznak be, mint az olasz Salvatore Gatto, aki egy 16. századra visszanyúló Pulcinella-történetet hoz Budapestre, vagy a cseh, spanyol és magyar művészek által alapított prágai Karromato Műhely, akik a 19. századi klasszikus európai maironettszínház misztikus világát tárják elénk.
A hazai bábművészet kiválóságai közül többek között láthatjuk Sarkadi Bence sokszorosan díjnyertes egyszemélyes marionettprodukcióját, amely bejárta a világot Egyiptomtól Ausztráliáig, Indiától Dél-Koreáig, Kolumbiától Kanadáig. A bábművésszel készített interjúnk itt olvasható.
Nem maradnak el az olyan bábklasszikusok sem, mint Vitéz László figurája, amely Pályi János előadásában elevenedik meg. A Bóbita Bábszínház és a Szegedi Bábszínház közös produkciójában Robin Hood történetét láthatjuk, de itt lesz a Mesebolt Bábszínház és a MárkusZínház, előbbi a Fabatkák kertje című produkcióval, utóbbi pedig Az égígérő fa klasszikus meséjével érkezik a Magyar Zene Háza szabadtéri színpadára, ahol az előadások előtt és között a Bábművészeti Világtalálkozó eseményeiről és a 21. századi magyar bábművészetről láthatunk vetítéseket.
A Magyar Zene Háza tágabb környezetében is ünnepel a Világtalálkozó: a Dózsa György út felől óriásbábosok érkeznek a szabadtéri színpadhoz, majd életre kel egy óriás csiga. Velocipéden száguld majd a Tűzmadarak újcirkusz is és a bolgár Fireter és Tűzmadarak közös, sötétedés utáni látványos Tűzparádéját is érdemes lesz megvárni azoknak, akik ellátogatnak az ingyenes családi rendezvényre.
A Papírkenuk interaktív installációiban olyan előadókkal találkozhatunk majd, mint a Kabóca Bábszínház, a Griff Bábszínház vagy Fabók Mancsi, Gulyás László, a Ziránó Színház, a Vojtina Bábszínház, Lehőcz Zsuzsa és Takács Dániel párosa. A Papaírkenuk vitorlaszerű, egy-egy bábszínházat reprezentáló installációi nem csupán látványosságként és játéktérként funkcionálnak, hanem kiállító-felületeiket nézve átfogó képet kaphatunk a magyarországi bábszínházak történetéről és a magyarországi szabadtéri-vásári bábjátszás nagy korszakairól is.
Vitéz László Pályi János előadásában