A program 15 órától meseválogatással indul, benne a Négyszögletű Kerek Erdő, az Egy kupac kufli, a Hoppi mesék, a Kormos mesék sorozatok egy-egy új epizódjával, valamint filmre vitt gyermekdalokkal, kortárs gyermekversekkel. A 18:30-kor kezdődő szerzői filmes szekcióban 14 munka szerepel, köztük olyan közönségkedvencek, mint a Kojot és a sápadtarcú, a Love, a Hunor vagy az Egerszegi Krisztináról készült Egér című animáció. A hazai filmek mellett 16 órától levetítjük az Ethel és Ernest című brit animációs játékfilmet, amely Raymond Briggs 1998-as, nagy sikerű könyve alapján készült, és a szerző szüleinek igaz történetét beszéli el. A napot ausztrál rövidfilm-válogatás zárja, melynek apropója az idei KAFF ausztrál fókusza. Ebben a fesztivál zsűrijében elnöklő Dennis Tupicoff két rendkívüli munkája is látható (Az anyja hangja, Láncfűrész).

Kotelek
Kötelék

 

Részletes program:

15:00 Meseprogram (55?30?) ? magyar nyelvű mesefilm válogatás a KAFF gyerekfilmjeiből

A Négyszögletű Kerek Erdő / Tilos a bukfenc ? Horváth Mária (13. KAFF ? A Kecskeméti Média Centrum különdíja)

Hoppi mesék / Az emlékezés ünnepe ? Rófusz Ferenc (13. KAFF ? Az MTVA különdíja)

Rózsa a holdon ? Horváth-Molnár Panna

Hajótöröttek ? Szeiler Péter

Kaláka ? Semmit sem talál az ember ? Darabos Éva

Egy kupac kufli / Sose együnk gombát reggelire ? Pálfi Szabolcs, Jurik Kristóf

Hullahopp ? Bakos Barbara

Hey Deer! ? Bárczy Örs

Kormos mesék / Fázó rókafiak ? Richly Zsolt

Ahány király, annyi mese ? Szederkényi Bella

Somhatalom ? Bertóti Attila (13. KAFF ? a zsűri dicsérete)

 

16:30 Ethel és Ernest (95?) ? brit egész estés animációs film, angol nyelven, magyar felirattal

A Raymond Briggs 1998-as, nagy sikerű könyve alapján készült, kézzel rajzolt, egész estés animációs film Raymond szülei ? Ethel és Ernest ? igaz történetét mutatja be. Átlagos londoni családot ismerünk meg, akik különleges eseményekkel és hatalmas társadalmi változásokkal teli időszakot élnek meg.

18:30 Válogatás a KAFF rövidfilm és TV-film versenyprogramjából (96?) ? magyar nyelven, angol felirattal

1. Kojot és a sápadtarcú ? Gauder Áron (13. KAFF ? A legjobb forgatókönyv díja)

2. Cigánymesék / A tűzpiros kígyócska ? Balajthy László (13. KAFF ? A legjobb 3D-ben készült film díja)

3. Mimik ? Varga Petra (13. KAFF ? A legjobb animációs munka)

4. Néhány szó ? Csáki László

5. All My Days ? Mira Zénó (13. KAFF ? A Metropolitan Egyetem küldöndíja)

6. Egér ? B. Nagy Ervin (13. KAFF ? A legszínvonalasabb képi formanyelv díja)

7. Házibuli ? Bárány Dániel

8. Second Hand ? Barkóczi Noémi

9. Fiaskó ? Nagy Szabolcs (13. KAFF ? A legjobb elsőfilm díja)

10. A 13. királylány ? Orosz Tina (13. KAFF ? A legjobb diákfilm díja)

11. Love ? Bucsi Réka (13. KAFF ? A legjobb rövidfilm díja, az Országos Diákzsűri díja)

12. Kötelék ? Wunder Judit (A 13. KAFF nagydíjasa)

13. Balkon ? Dell?Edera Dávid (13. KAFF ? A magyar filmkritikusok díja)

14. Hunor ? Koós Árpád, Klingl Béla (13. KAFF ? A legjobb televíziós sorozat díja)

 

20:30 Ausztrál rövidfilmes összeállítás (90?) eredeti nyelven

1. Harvie Krumpet ? Adam Eliot

2. Az anyja hangja ? Dennis Tupicoff

3. Kis kincsek ? Sarah Watt

4. Noelene Giblet nagy elrablása ? Susan Earl

5. Láncfűrész ? Dennis Tupicoff

 

A részletes program a KAFF Facebook-oldalán is elérhető.