Október 15-én és 16-án Takács-Nagy Gábor hegedűművész-karmester és Szűcs Máté brácsaművész – a genfi zeneakadémia egykori és jelenlegi professzorai – ingyenes, nyilvános, magyar nyelvű kamarazene-mesterkurzust tartanak a Concerto Mesteriskola keretében. Október 15-én 15.30 és 18.50 között Takács-Nagy Gábor, míg október 16-án 9.30 és 12.50 között Szűcs Máté foglalkozik a fiatal muzsikusokból kiválasztott három-három kamaracsoporttal, a Concerto Budapest Páva utcai székházában.
„Mindent meg kell tennünk, hogy a fiatal tehetségek minél több aspektusból találkozhassanak a zenével. A Concertóhoz rendszeresen érkeznek világsztár szólisták, és úgy gondoltam, érdemes volna az ő tudásuk egy részét átadni. Ne csak arról szóljon ezeknek a művészeknek a magyarországi jelenléte, hogy egy versenyművet fantasztikusan eljátszanak, hanem inspirálják a fiatalokat a tanításon keresztül” – nyilatkozta Keller András, aki sokéves zenekari és oktatói tapasztalata alapján álmodta meg a Concerto Mesteriskolát.
A 2024 tavaszán elindított programsorozat a 2024/25-ös évadban is folytatódik. A kurzusok minden alkalommal telt házzal futnak, a látogatók több mint fele növendék vagy tanár, az alapfokú zeneoktatástól egészen a felsőoktatásig képviseltetve magukat. Az érdeklődők nagy száma igazolja, hogy a kiegészítő képzésekre valóban szükség van, és kirajzolódik, hogy a zenekarhoz érkező világsztárok elkötelezetten sorakoznak fel a magyar muzsikusnövendékek továbbképzése mögött.
A szabadegyetemi programsorozat nemcsak a szakmai közönség, hanem regisztrációt követően a kurzus iránt érdeklődő zenebarátok számára is ingyenesen látogatható. A kurzusokkal egy időben a Concerto Budapest berkeiben belső kamarazenei képzés is zajlik. A zenekar tagjainak lehetősége nyílik különböző műveket Keller András, Szűcs Máté és Takács-Nagy Gábor mentorálásával kidolgozni, melyeket aztán október végén a Mozart Planet koncertek égisze alatt idősotthonokba, kórházakba és közösségi házakba szervezett jótékonysági koncertek keretében játszanak majd el.
„A zene a legnagyobb adomány, az érzéseket nyelvi korlátok nélkül közvetíti, és nehézségek idején a lelki egészségünk megóvásában még nagyobb szerepet játszik” – fogalmazott a sorozatról Keller András, az együttes Kossuth-díjas zeneigazgatója.