PREMIER: megérkezett a Kék Cetli második évadának első epizódja

Hogyan határoznak meg minket az emlékek, amelyeket mélyen elraktározunk magunkban? Többek között erre a kérdésre is válaszolnak dr. Farkas Levente András vendégei a Kék Cetli második évadának első epizódjában.

Ebben a részben találkozhatunk Pásztor Annával, a kivételes énekesnővel, aki gyermekkori szabadtüdős búváremlékeit idézi költői erényeket felmutatva. Később arról beszél, hogy a tehetség mindenkivel vele születik, ám a felnőtté válás során elhalványul bennünk ez a tudás.

A második vendég Bagossy Norbert, akinek bizonyítottan van egy földöntúli dala, hiszen Kapu Tibor űrhajós a légkörön túl keringve adta elő azt. Norbi sok más egyéb mellett erős hitéről is mesél, valamint a hétköznapi pillanatok meghatározó mélységéről.

A Bagossy-dal írója után pedig az előadója is megszólal: az epizód harmadik vendége nem más, mint Kapu Tibor. A fiatal asztronauta érzékletes képet fest arról, milyen érzés a kozmikus magányban keringő szerkezetben létezni. Szól az űrhajósokat körülvevő zajos csöndről, és mindannyiunk otthonáról, a Földről is, amelyre még a világűrből is csak felnézni lehet.

A Kék Cetli hetente új epizódokkal jelentkezik a Kultúra.hu YouTube-csatornáján! Feliratkozom!

Ez is érdekelheti

108-as raktár: dr. Farkas Levente András útja a Fiumei úti temetőtől a Kék Cetliig

Dr. Farkas Levente András, a magyar internet egyik legkedveltebb kulturális influenszere, a Kék Cetli-sorozat főszereplője a harmadik vendége a Petőfi Kulturális Ügynökség Hajógyár-csatornája 108-as raktár című műsorának, amelyben többek között arról mesél Dezső Bencének, honnan jött, mi motiválja, és hogy hogyan lehet a művészetekkel közösséget építeni.

„Fiam, semmi nem lesz belőled” – megérkezett a Kék Cetli második évadának harmadik epizódja

Mit kezdünk egy mondattal, amely akár egész életünkben visszhangzik bennünk? A Kék Cetli második évadának harmadik részében dr. Farkas Levente András vendégeivel azt kutatja, hogyan formálnak minket a kimondott és kimondatlan mondatok – és hogyan találhatjuk meg a saját hangunkat a zajban.

Álmaimban láttalak – itt a Kék Cetli új évadának második epizódja

Álmok, varázslat és a világ csodái fonódnak össze a Kék Cetli második évadának soron következő részében. Dr. Farkas Levente Andráshoz ezúttal Ungár Anikó, Oláh József és Wittmann Zsolt csatlakozik.

Az év emlékrablását hajtja végre dr. Farkas Levente András a Kék Cetli-sorozat második évadában

Dr. Farkas Levente András az idei epizódokban az életüket meghatározó emlékeket idézi fel beszélgetőtársaival. Premier január 28-án!