Az Életvárók elnevezésű program célja, hogy elsősorban az intézetben lakó résztvevők számára olyan környezetet biztosítson, ahol a játék, a művészeti kifejezések és a közösségi munka segítségével tanulhatnak önmagukról és másokról. A programba az intézetben lakó lányok és dolgozók mellett kívülről is érkeznek résztvevők: egyetemisták, fiatal színészek, drámatanárok, szociális munkások és más szakemberek, akik a heti foglalkozásokon közösen alkotnak a gyermekotthon lakóival.
A programot Vági Eszter, Koltay Dorottya Szonja és Aradi Fanni vezeti, valamint a Katona József Színház társulati tagjai is aktívan részt vesznek benne, idén Jordán Adél, Jakab Balázs és Török Marcell segítik a műhelymunkákat.
A Ficak: Design Impact közreműködésével készülő kampány során az Életvárók program résztvevőinek gondolataiból és rajzaiból készült képeslapok vásárolhatók meg. Ezeket a Katona József Színház előcsarnokában a Ficak: Design boltban lehet megvásárolni. A képeslapoknak fix ára nincs, de minimum ötszáz forint adományért vihető el egy-egy darab. A bevétel teljes egészében az Életvárók program további működését segíti.
A lánynevelő intézet célja, hogy az ott élő gyermekek, fiatal lányok személyre szabott nevelése, szocializációs hiányosságaik pótlása mellett a gyermekkorban elmaradt élményeket is pótolják, megmutassák a szabadidő jobb eltöltésének alternatíváit, megismertessék velük a kreatív munka örömét.
Az Életvárók programban évről évre többen vesznek részt az intézetben lakó lányok közül is, idén minden eddiginél többen vannak a projektben. A program legfontosabb tevékenységei: játék, beszélgetés, írás, zenélés, rajzolás, fotózás, filmezés és színház minden mennyiségben. A foglalkozások heti rendszerességgel zajlanak az intézetben. Az évad második felében ezeket hosszabb, hétvégi alkalmak egészítik ki, amelyeket a Katona József Színházban tartanak. Az évad közben több előadást is megnéznek együtt a Katonában, azokról egymás közt és az alkotókkal is beszélgetnek.
Az egész évados közös munkát követően áprilisban projektbemutató előadást tartanak. Az előadások azokból a jelenetekből, zenékből, szövegekből állnak, amelyeket a folyamat során hoztak létre a csoport tagjai. A jelenetek szólhatnak a lányok hétköznapjairól éppúgy, mint egy-egy kiragadott nyári pillanatról vagy egy ismert meséről. Hol egészen önéletrajzi ihletésűek, hol egy közösen teremtett világban megelevenedő történetek. Mindig születik közös dal, és sokan írnak rövidebb monológokat vagy éppen verset is.