220 milliárdra biztosították a Szépművészeti új kiállítását

Képző

(MTI) - "Minden képre mozgásérzékelő került. Így ha azok megmozdulnak, a kapuk bezárulnak, és se ki, se be" - mondta Lévay Zoltán, a Szépművészeti Múzeum kommunikációs osztályának vezetője. A biztonsági kapuk "zsilipes beléptetőként" működnek: egyszerre legfeljebb négy embert engednek be a kiállítótérbe.
  
Lévay Zoltán kifejtette: a Szépművészeti Múzeum biztonsági berendezését még 2006-ban szerezte be az intézmény, mintegy 80 millió forintért. "Ez a jelenleg elérhető legkorszerűbb berendezés, amit  nagyobb számú élőerős védelemmel erősítettünk meg" - tette hozzá. A termekben a teremőrök mellett fegyveres biztonsági őrök is vigyázzák majd a képeket. A kiállítótérbe tilos bevinni fényképezőgépet, illetve 30x30 centiméternél nagyobb kézitáskát, valamint kabátot.
 
 
   
A 300 millió forintból megvalósuló kiállítás - amelyen Leonardo da Vinci Hermelines hölgye, Tiziano Kesztyűs férfija, Bartolomeo Veneto Flórája, Botticelli Virginia története című képe is látható - biztosítási értéke 220 milliárd forint.
   
A biztonságot és a kényelmet szolgálja a sávos beléptetés: a jegyeket egy idősávra lehet megvenni, tehát például a tíz órás jegyeket tizenegy óráig lehet felhasználni. A kommunikációs osztályvezető ugyanakkor elmondta, hogy a belépés után a múzeum zárásáig bármeddig maradhatnak a látogatók, igaz, a kiállítótérben egyszerre legfeljebb 450-500-an tartózkodhatnak.
   
"A megkötés egyrészt a látogatók kényelmét szolgálja, hiszen így nem alakul ki tömeg a képek előtt" - mondta a sajtófőnök, aki emellett a hőmérséklet- és a páratartalom-ingadozással magyarázta a szigorítást. Megjegyezte: az első napokban meglátják, hány főig képesek a páratartalmat és a hőmérsékletet szabályozó berendezések biztonságosan ellátni a funkciójukat.
   
A kiállításra jegyeket az interneten is lehet vásárolni, a jegymester.hu oldalon. Elővételben a belépők olcsóbbak, 3200 forint helyett 2800 forintért válthatók meg az ismert jegyirodákban.
   
A kiállítás február 14-ig tekinthető meg a Szépművészeti Múzeumban.
 
Kritikánk a tárlatról: