(MTI) - Nátyi Róbert, a központ művészettörténésze elmondta: a november 11-ig látható kiállítás Aranyi Sándor három és fél évtizedes munkásságáról ad átfogó képet. A több mint hetven alkotás megjeleníti a művész alkotói kettősségét, ugyanis a festmények mellett az utóbbi húsz évben egyre sűrűbben készít fotókat is.
Az alkotásokban összefüggéseket is felfedezhetnek az érdeklődők, a művésznél ugyanis szoros kapcsolat figyelhető meg a festmények és a fotók témái között. A tárlaton a dél-franciaországi Mirabelben készült alkotások mellett az Alföld és a különböző utazások művészi lenyomatait tekinthetik meg az érdeklődők.
Aranyi Sándor, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara rajz-művészettörténet tanszékvezető docense a Tisza-parti város festészeti életében jelentős szerepet tölt be; szervezőként is markáns egyénisége a szegedi művészetnek és egyben alkotó is - jegyezte meg Nátyi Róbert.
Aranyi Sándor 1974-ben végezte el a Magyar Képzőművészeti Főiskolát, ahol mesterei Iván Szilárd, Blaski János, Barcsay Jenő és Patay László voltak. A művész a Csongrádi Művésztelep egyik alapítója, a SzögArt Művészeti Egyesület elnöke, részt vett a Feszty-körkép restaurálási munkálataiban is.