Fotográfusként London Katalin eddig leginkább enteriőrök, épületek és portrék készítőjeként volt ismert; két évtizede vezető hazai építészeti és lakberendezési magazinokban publikál írásokat és képeket.
London Katalin ezúttal másik oldaláról mutatkozik be: Árnyaltan című kiállításán elégikus hangulatú táj- és városképeket, elgondolkodtató portrékat tár a közönség elé. A félszáznyi alkotás a világ számos pontján készült New Yorktól Párkányig, Korzikától Szentendréig, de az utazások során szerzett vizuális élmények csak a megörökítés apropójául szolgáltak.
Fotói nemcsak a témájukat és készítésük helyét illetően változatosak, hanem műfajilag és formailag is. Vannak fekete-fehér és pasztelles hangulatú színes kompozíciók, és néhány kép, amelyik vegyíti a kettőt. Akadnak olyan fényképek, amelyek inkább a távlatokkal, mások az apró részletekkel operálnak. Néha ugyanaz a téma inspirálja a művészt arra, hogy megmutassa az egészet és a benne rejtőzködő részleteket is.
Az emberábrázolások esetében is megtapasztalható a sokféleség: a fegyelmezett rendet sugalló színes portré a festőművész Bak Imréről, a Makk Károly filmrendezőről készült intim monokróm kép vagy akár a Parti Nagy Lajos költőt ábrázoló meglepő kompozíció különféle fotográfiai magatartást mutat.
A pénteken 18 órakor megnyíló kiállítás kurátora Szarka Klára, a Magyar Fotótörténeti Társaság elnöke; a tárlathoz magyar és angol nyelvű színes katalógus készült Bárd Johanna tervei alapján.
London Katalin fotói szeptember 21-ig tekinthetők meg a Sajtóház Mikszáth-termében; a belépés díjtalan.