Budapest arcait nézik a Budapest Kiállítóteremben

Képző

Budapest életében 1929 óta vesznek részt a BME Urbanisztika Tanszékén képzett, urbanisztikával foglalkozó építészmérnökök. A Műegyetem Városépítési és Tervezési Tanszéke 1929-ben alakult. Az urbanisztikai stúdiumok alapjait a magyar városok változásai jelentik, de a tanszék mindig kiemelten foglalkozott a főváros fejlődésével.
 
 
A kiállítás párhuzamosan mutatja be Budapest és a tanszék elmúlt 80 évének főbb eseményeit. A Budapest Kiállítóteremben a kurátorok három olyan témát emelnek ki a városépítészet folyamából, amelyek talán a legnagyobb érdeklődésre tarthatnak számot úgy a szakma, mind a budapestiek körében. Ez pedig a városrehabilitáció, a lakótelepek és a Duna szerepe Budapesten.
 
Ezekben a meghatározó urbanisztikai helyzetekben a témák kétoldalú bemutatása a város jövője szempontjából hordoz érdekes tanulságokat és a szervezők úgy érzik, hogy jól tetten érhető az oda-vissza hatás a város és a tanszék között.
 
A három kiemelt téma mellett láthatók lesznek a hat közép-európai főváros egyetemei által végzett 20 évvel később - Urbanity program, valamint a 2020-as budapesti olimpia városépítészeti víziója című hallgatói ötletpályázat tervlapjai is, az utóbbi eredményhirdetésére a megnyitón kerül sor.